زلزله تایوان؛ تلاش برای نجات دست کم ۱۲۰ نفر از زیر آوار یک برج مسکونی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
زلزله تایوان؛ تلاش برای نجات دست کم ۱۲۰ نفر از زیر آوار یک برج مسکونی

مبارزه با زمان برای نجات دست کم ۱۲۰ نفری که در زیر آوار یک برج مسکونی در تایوان گیر افتاده اند، ادامه دارد. این ساختمان در اثر زلزله ۶.۴ ریشتری بامداد شنبه در شهر تاینان در جنوب این کشور فرو ریخت.

امدادگران و داوطلبان در دومین روز پس از زلزله تلاش می کنند زمان را برای نجات کسانی که زیر آوار مانده اند، از دست ندهند. یک دختر شش ماهه پس از ۳۰ ساعت از زیر آوار نجات داده و به بیمارستان منتقل شد.

هنوز هم بسیاری همانند یک زن که منتظر نجات پسر ۲۰ ساله اش است چشم انتظار نجات عزیزانشان هستند. او می گوید: «او پسر فوق العاده ای است. او همیشه به من فکر می کرد و نگران بود که من تنها بمانم و کسی نباشد که از من مراقبت کند. او همیشه از من می خواست که از خودم مراقبت کنم.»

بر اساس آخرین برآوردها هنوز بیش از یکصد نفر در زیر آوار این برج مسکونی ۱۷ طبقه مدفون اند. تاکنون اجساد ۲۸ نفر در اثر زلزله بامداد شنبه شناسایی شده است. در دومین روز پس از زلزله، زمان علیه افرادی است که زیر آوار مانده اند و نیروهای ارتش به کمک امدادگران تلاش می کنند تا با افزودن به سرعت آوار برداری، تعداد بیشتری را زنده از زیر آوار بیرون بکشند.