Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز بزرگترین کارناوال جهان در برزیل زیر سایه تهدید زیکا

آغاز بزرگترین کارناوال جهان در برزیل زیر سایه تهدید زیکا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه های بزرگ رقص و موسیقی جمعه شب بار دیگر در ریو دو ژانیرو در شرق برزیل به خیابان آمدند و بزرگ ترین کارناوال جهان را با سامبا و رقص های دیگر آغاز

آگهی

گروه های بزرگ رقص و موسیقی جمعه شب بار دیگر در ریو دو ژانیرو در شرق برزیل به خیابان آمدند و بزرگ ترین کارناوال جهان را با سامبا و رقص های دیگر آغاز کردند.

یکی از اعضا گروه افتتاحیه این مراسم بزرگ رقص و پایکوبی می گوید: «شرکت در مراسم افتتاحیه یک مسئولیت بزرگ است، اما اگر افتتاحیه خوب انجام شود، کارناوال عالی خواهد بود.»

در شهر اولیندا در نزدیکی رسیف نیز کودکان با پیام مبارزه با ویروس بیماری های شایع شده در برزیل، در خیابان ها به رقص و شادی پرداختند.

یکی از ساکنان این شهر می گوید: «ما از موسیقی و فرهنگ استفاده کردیم تا توجه مردم را به لزوم تمیز نگه داشتن منازل و جلوگیری از بیماری های تب دنگی و بیماری های دیگر مثل چیکونگونیا و زیکا جلب کنیم.»

بیماری زیکا که از طریق گونه ای پشه به زنان باردار منتقل و سبب تولد نوزادان با عارضه میکروسفالی یا کوچک سری می شود، تاکنون هزاران نفر را در چند کشور آمریکای جنوبی و به ویژه برزیل مبتلا کرده است. دولت برزیل در حال اجرای طرح های آموزشی برای مبارزه با زیکا در جامعه است و سربازان جزوه های آموزشی را در میان مردم تقسیم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد

تصاویری از مراسم عید قربان مسلمانان در یمن، عربستان، غزه، چچن و هندوستان

طرفداران آزادشدن ماری‌جوانا با شعار «آینده‌ای بدون جنگ» در سائوپائولو به خیابان آمدند