Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خروج ساکنان حلب در پی پیشروی ارتش سوریه

خروج ساکنان حلب در پی پیشروی ارتش سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی افزایش حملات هوایی روسیه و پیشروی ارتش سوریه به سمت حلب هزاران نفر از ساکنان، شهر را ترک کرده و به ترکیه پناه برده اند. به گفته نخست وزیر ترکیه

آگهی

در پی افزایش حملات هوایی روسیه و پیشروی ارتش سوریه به سمت حلب هزاران نفر از ساکنان، شهر را ترک کرده و به ترکیه پناه برده اند. به گفته نخست وزیر ترکیه بیش از هفتاد هزار نفر در روزهای اخیر وارد این کشور شده اند و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

حمله به شهر حلب به ویژه از هفته گذشته افزایش یافته و نیروهای هوادار بشار اسد با پشتیبانی هوایی روسیه توانسته اند کنترل بخش های مهمی از منطقه را در اختیار بگیرند. به گفته نیروهای مخالف دولت سوریه، حمله های اخیر شدیدترین حملات سالهای گذشته علیه مواضع آنها بوده است.

همچنین بمباران های روسیه موجب قطع بخش هایی از راههای مواصلاتی حلب با ترکیه شده است. روسیه ادعا می کند این حملات به منظور توقف ورود سلاح به سوریه از طریق ترکیه و صادرات نفت گروههای تندرو به این کشور انجام گرفته است.

به گفته شبکه خبری المنار، وابسته به حزب الله لبنان، ارتش سوریه و متحدانش در منطقه درعا نیز پیشروی قابل توجهی داشته اند و توانسته اند نیروهای داعش را از جنوب منطقه به عقب برانند.

شهر صرین نیز از جمله مناطقی است که به تازگی از کنترل نیروهای داعش خارج شده است. این شهر به مدت هجده ماه تحت اختیار این گروه بود. یکی از ساکنان شهر می گوید: «مرا به خاطر یک نخ سیگار ۲۰ روز زندانی کردند.»

به گفته کاخ سفید از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون، داعش نزدیک به بیست درصد از نیروهای خود را در عراق و سوریه از دست داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در چهارمین کنفرانس کمک به سوریه بیش از ۱۰ میلیارد دلار جمع آوری شد

پیشرویهای نیروهای دولتی سوریه در استان حلب همزمان با توقف مذاکرات ژنو

کنفرانس کمک کنندگان مالی به پناهجویان سوری برگزار می شود