Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نبرد میزبان المپیک با بحران بهداشت و رکود اقتصادی

نبرد میزبان المپیک با بحران بهداشت و رکود اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی شش ماه مانده به برپایی مسابقات بین المللی المپیک در ریو دو ژانیرو در برزیل، چیزی بین هشتاد تا نود درصد امکانات محل برپایی این رویداد

آگهی

گزارش تفصیلی

شش ماه مانده به برپایی مسابقات بین المللی المپیک در ریو دو ژانیرو در برزیل، چیزی بین هشتاد تا نود درصد امکانات محل برپایی این رویداد ورزشی آماده شده ولی شیوع ویروس زیکا همچنان سبب نگرانی است.

وزارت بهداشت برزیل روز سه شنبه اعلام کرد که شمار موارد احتمالی مبتلا به زیکا در این کشور افزایش یافته و به ۴ هزار و ۷۴ تن رسیده است.

اگرچه مسوولان برگزاری المپیک در تلاش هستند تا اطمینان خاطر دهند که خطری متوجه ورزشکاران نخواهد بود ولی از ماه مه میلادی شیوع ویروس زیکا در شمال شرق برزیل شدت گرفته است.

سولانژ فرریرا و فرزندش مبتلا به ویروس زیکا شده اند. سولانژ در ماه چهارم حاملگی اش به این ویروس آلوده شد و زیکا به جنین اش نیز انتقال یافت. وی می گوید: «همه هر چیزی را می پذیرم ولی نابینا شدن و فلج شدن بسیار غم انگیز است. من نمی خواهم این بلا سر فرزندم بیاید.» پسر سولانژ یکی از بیش از ۴ هزار نوزادی است که به دلیل ابتلا زیکا با سر و صورتی غیرطبیعی به دنیا آمده اند.

از سویی دیگر، علاوه بر شیوع زیکا در آستانه برپایی المپیک ۲۰۱۶، دیلما روسف، رئیس جمهوری این کشور نیز با کاهش محبوبیت رو به رو است.

خانم روسف وعده داده است که «دولت تمام تلاش خود را برای حمایت از این کودکان مبتلا به بیماری میکروسوفالی و خانواده های آنان به کار گیرد.» او گفته: «ما شبکه بهداشت عمومی را بسیج کرده و از تمام منابع لازم برای یاری به این خانواده ها و مراقبت از فرزندان مبتلا به میکروسفالی بهره می گیریم.»

به نظر می آید که این بحران بهداشت در بدترین وقت ممکن دامن بزریل را گرفته است. با از دست رفتن یک میلیون و پانصد هزار فرصت شغلی، اقتصاد این کشور در رکودی بی سابقه طی یک قرن گذشته به سر می برد.

در سال ۲۰۱۵ میلادی تولید ناخالص داخلی برزیل ۳.۷ درصد کاهش یافت و پیش بینی می شود که در سالجاری نیز با ۳ درصد کاهش رو به رو باشد. همچنین میزان بیکاری در سال گذشته میلادی به ۱۰ درصد رسید و تورم نیز حدود یازده درصد بوده است.

اثر شیوع ویروس زیکا بر اقتصاد می تواند نتایجی به مراتب بدتری را نصیب دولت برزیل کند. برخی از پیش بینی ها حاکی است که تولید ناخالص داخلی این کشور می تواند تنها به دلیل کاهش چشمگیر گردشگران تا دو درصد آسیب ببیند. این در حالی است که ۱۰ درصد از کل تولید ناخالص داخلی برزیل از محل گردشگری تامین می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد

تصاویری از مراسم عید قربان مسلمانان در یمن، عربستان، غزه، چچن و هندوستان

طرفداران آزادشدن ماری‌جوانا با شعار «آینده‌ای بدون جنگ» در سائوپائولو به خیابان آمدند