بازدید وزیر کشور فرانسه از جزیره لسبوس یونان

بازدید وزیر کشور فرانسه از جزیره لسبوس یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه روز پنجشنبه ضمن بازدید از جزیره لسبوس یونان خواستار تقویت مراکز پذیرش اولیه پناهجویان شد. مراکز پذیرش اولیه پناهجویان

آگهی

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه روز پنجشنبه ضمن بازدید از جزیره لسبوس یونان خواستار تقویت مراکز پذیرش اولیه پناهجویان شد.

مراکز پذیرش اولیه پناهجویان اقدام به ثبت هویت پناهجویانی که به اروپا می آیند، می کنند و به گفته وزیر کشور فرانسه باید به مرحله ای اجباری در روند پذیرش پناهجویان تبدیل شوند.

وزیر کشور فرانسه در جریان بازدید خود از یکی از این مراکز گفت: «کشورهای اتحادیه اروپا، از جمله فرانسه باید به یونان کمک کنند. هدف این سفر همین است. مراکز باید به سرعت عملیاتی شوند تا شناسایی و انگشت نگاری به شکلی کارآمد و موثر صورت گیرد.»

.BCazeneuve</a> visite le camp de Moria, <a href="https://twitter.com/hashtag/hotspot?src=hash">#hotspot</a> sur l&#39;île de Lesbos en <a href="https://twitter.com/hashtag/Gr%C3%A8ce?src=hash">#Grèce</a> : accueil et recencement des <a href="https://twitter.com/hashtag/migrants?src=hash">#migrants</a> <a href="https://t.co/yyucEpKbBc">pic.twitter.com/yyucEpKbBc</a></p>&mdash; Ministère Intérieur (Place_Beauvau) February 4, 2016

مراکز پذیرش اولیه پناهجویان پس از بررسی گذرنامه و ثبت هویت، به آنها مدرکی رسمی ارائه می کنند. پناهجویان با این مدرک می توانند مراکز را ترک کنند.

این در حالی است که تاکید دولت یونان بر حل مشکل پناهجویان در کشور خودشان و پیشگیری از مهاجرت آنها است.

یانیس موزالاس، وزیر سیاست مهاجرتی یونان می گوید: «موج ورود پناهجویان و مهاجران غیرقانونی باید در کشور خودشان حل و فصل شود. جنگ در سوریه باید متوقف شود ولی تا آن هنگام ما در مورد ساحل ترکیه سخن خواهیم گفت، جایی که آنها از آن می آیند.»

آپوستولوس استایکوس، خبرنگار یورونیوز در جزیره لسبوس می گوید: «با وجود سرمای زمستان صدها پناهجو به این جزیره آمده اند. اتحادیه اروپا، دولت یونان و سازمانهای غیر دولتی در می یابند که وقتی برای تلف کردن ندارند و باید از همان سواحل ترکیه آماده باشند، جایی که هزاران نفر در انتظار سوار شدن بر قایقها هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا مردم جزایر یونان نامزد جایزه صلح نوبل می شوند؟

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

فرانسه با انعقاد قراردادهای نظامی با ارمنستان قدم در حیاط خلوت روسیه می‌گذارد