Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایالت آیووا، آغازگر انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در آمریکا

ایالت آیووا، آغازگر انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه اول فوریه از آیووا آغاز و تا ماه ژوئن به صورت ایالتی ادامه می یابد. ایالت

آگهی

گزارش تفصیلی

انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه اول فوریه از آیووا آغاز و تا ماه ژوئن به صورت ایالتی ادامه می یابد.

ایالت آیووا تنها حدود یک درصد از نمایندگان را در مجلس تعیین می کند و با جمعیتی بالغ بر سه میلیون به دلیل اینکه آغازکننده انتخابات مقدماتی است، همواره در توجه رسانه هاست. شرکت کنندگان در این انتخابات درون حزبی، باید پیش تر به عنوان رای دهنده به نامزدهای یکی از دو حزب دموکرات یا جمهوری خواه ثبت نام کرده باشند.

جِیمی فیتزجِرالد، یک ناظر انتخاباتی در پولک کانتی در توضیح چگونگی برپایی این انتخابات می گوید: «در واقع ما آنطور که شما فکر می کنید رای نمی دهیم. ما نمایندگانی را برای رساندن پیام خود از آیووا به نامزدهای ریاست جمهوری انتخاب می کنیم. این در حقیقت یک نشست حزبی محلی است.»

هزاران تن از ساکنان ایالت آیووا در کتابخانه ها، سالن گردهمایی مدارس و ایستگاه های آتش نشانی برای شنیدن سخنرانی های کوتاه گردهم می آیند. در این گردهمایی ها سخنران از دلایل اینکه چرا باید از نامزد مورد نظرش در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد، سخن می گوید.

فیتزجرالد می افزاید: «شما در انجمن حزبی جمهوری خواهان محرمانه رای می دهید ولی آرا همان جا و در برابر شما شمارش شده و گزارش می شود. در انجمن حزبی دموکرات ها، این کار چندان محرمانه نیست. شما برای نامزدی که از او حمایت می کنید بر می خیزید. اگر تعداد حامیان آن نامزد قابل توجه باشد، شما می توانید به حمایت خود ادامه دهید، در غیر اینصورت، این فرصت را دارید که از نامزد دیگری حمایت کنید. بنابراین در آیووا بسیار این جمله را می شنوید که “اگر من نتوانم انتخاب اول تو باشم، می توانم دومین باشم.“»

شهروندان داوطلب در کمپین های انتخابات مقدماتی از هر دو حزب، از هفته ها پیش، برای جلب حمایت شهروندان، روش تبلیغ خانه به خانه را پیش می گیرند. از دهه هفتاد میلادی، همواره اینگونه بوده که تنها نامزدهایی که با کسب بیشترین حمایت ها، در سه ردیف نخست فهرست ایالتی قرار گیرند می توانند به رقابت خود در سطح ملی ادامه دهند.

شواهد حاکی است که در این دور از انتخابات مقدماتی آمریکا، بسیاری از شهروندانی که پیش تر در انتخابات مشارکت نمی کردند، علاقمند به شرکت هستند. بسیاری این امر را یکی از تفاوت های این دوره و ناشی از رشد نارضایتی از دولت تعبیر می کنند.

نیکول یکی از شهروندان وینترست در این ایالت است که برای نخستین بار قصد شرکت در انتخابات مقدماتی را دارد. وی می گوید: «من واقعا هرگز برای اینکه دموکرات ها را [از دولت] بیرون کنم، اینقدر آماده نبوده ام که الان هستم. به طور حتم برای تغییر آماده ام.» گری، دیگر ساکن این شهر می گوید: «به نظرم بسیاری از مردم به راستی از راهی که دولت پیموده راضی نیستند. آنها حرفشان با عملشان متفاوت است.»

به مناسبت آغاز این انتخابات مقدماتی، اجرای یک نمایش موزیکال از ۲۳ ژانویه آغاز و تا ششم فوریه در سالن تئاتر شهر دموین، مرکز ایالت آیووا بر صحنه خواهد بود. اجرای این نمایش در آیووا از سال ۲۰۰۴ میلادی به سنتی حزبی بدل شده است. امسال این نمایش موزیکال بازنویسی شده و با شخصیت هایی تازه و شش ترانه جدید بر صحنه رفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیز نامزدهای جمهوریخواه و دموکرات برای انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر

نتیجه انتخابات مقدمانی آیووا و واکنش نامزدهای رقیب

درسهای آیووا برای نامزدهای انتخابات آمریکا