Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درسهای آیووا برای نامزدهای انتخابات آمریکا

درسهای آیووا برای نامزدهای انتخابات آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارک دیویس: اشتفان گروبه، خبرنگار ما از واشنگتن جزییات بیشتری را درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ما در میان می گذارد. اشتفان، با رقابت

آگهی

مارک دیویس: اشتفان گروبه، خبرنگار ما از واشنگتن جزییات بیشتری را درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ما در میان می گذارد. اشتفان، با رقابت جمهوریخواهان شروع کنیم. بر خلاف نظرسنجیها، تد کروز پیش افتاد. آیا واقعا باید منتظر نزول ترامپ باشیم؟

اشتفان گروبه: به نظر من ما در حال کشف این مساله هستیم که واقعا دونالد ترامپ چه جایگاهی به عنوان نامزد انتخاباتی دارد. این برای اولین بار است که نام او بر روی برگه های رای گیری بود اما پیروز نشد. این مساله همچنین نشان داد که او دیگر آن نامزدی نیست که چاره ای جز انتخابش وجود ندارد و پیروز بالفطره است. از سوی دیگر آیووا جایی نیست که بتوان انتظار داشت قلمروی ترامپ باشد. آیووا با شمار بالای مسیحیان انجیلی، قلمروی تد کروز، سناتور محافظه کار تگزاسی محسوب می شود که در نهایت هم با اختلاف چشمگیری پیروز شد.

مارک دیویس: برای ما که در خارج آمریکا زندگی می کنیم، عدم پیروزی قاطع هیلاری کلینتون باعث شگفتی بود. درباره برنی سندرز چه می گویی؟ بخت او برای کسب نامزدی دموکراتها چقدر است؟

*اشتفان گروبه:*این مساله در داخل آمریکا هم مایه شگفتی است. بخصوص برای دفتر انتخاباتی هیلاری کلینتون. برنی سندرز در آیووا نمایش خوبی داشت و بدون تردید هفته آینده در نیو همپشایر که همسایه ایالتی است که او از آنجا می آید، هم بخوبی عمل خواهد کرد. این ایالتها شبیه ایالتهای دیگر نیستند. در این ایالتها تقریبا اقلیت نژادی وجود ندارد.

هیلاری کلینتون بر روی قدرتش در ایالتهای بزرگ حساب می کند. از طرفی می تواند از امتیازهایی که دارد، در میان زنها، افراد با نژاد لاتین یا آفریقایی رای جمع کند. اما درسی که او از آیووا گرفت این بود که نباید برنی سندرز را دست کم بگیرد.

مارک دیویس: همه نگاه ها به نیو همپشایر دوخته شده است. اتفاقات پیش بینی نشده آیووا چه تاثیری بر رقابت در نیو همپشایر می گذارد؟

اشتفان گروبه: نظرسنجیها در نیو همپشایر حاکی از پیروزی بزرگ برای دونالد ترامپ و برنی سندرز است. اگر ترامپ نتواند در نیو همپشایر هم پیروز شد، ادامه مبارزه انتخاباتی برای او بسیار دشوار خواهد شد. از سوی دیگر، هیلاری کلینتون آن قدر در نظرسنجیها نتیجه بدی را کسب کرده است که حتی اگر با اختلاف پنج یا هفت درصد رقابت را به برنی سندرز واگذار کند، برای او توفیق محسوب می شود.

مارک دیویس: با تشکر از شما.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش مذهب در انتخاب رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

درسهای آیووا برای نامزدهای انتخابات آمریکا

انتخابات آمریکا؛ کاندیداهای نهایی احزاب چگونه انتخاب می شوند؟