Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بار کج در کشتی مدرن اکسپرس راست نشد

بار کج در کشتی مدرن اکسپرس راست نشد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای فرانسوی قرار است روز دوشنبه در صورت مناسب بودن وضعیت جوی یک بار دیگر برای راست کردن این کشتی تلاش کنند. اما در صورت شکست این عملیات، ممکن است تا روز سه شنبه آن را در سواحل منطقه «لاند» به گل ب

آگهی

مدرن اکسپرس، کشتی کج شده در خلیج گاسکونی، هم چنان بدون ناخدا و خدمه در سواحل غربی فرانسه سرگردان است. خدمه این کشتی که چند روز پیش به دلیل جابجا شدن بار کج شد، به وسیله بالگرد نجات داده شدند. نیروهای ویژه ای که قرار بود بعد از ظهر یکشنبه کشتی را به سوی ساحل یدک بکشند، هنوز موفق به این کار نشده اند.

مدرن اکسپرس که از گابن عازم بندر لوهاور در شمال غرب فرانسه بود، هم اکنون به حدود صد کیلومتری خلیج آرکاشون در جنوب غرب این کشور رسیده است.

ژاک لوازو، کارشناس امور دریانوردی می گوید: «من فکر می کنم که نمی توانیم کشتی را دوباره راست کنیم. بسیار دشوار است. نمی توانیم به این صورتی که هست آن را وارد بندر کنیم چون سطح وسیع و حجم زیادی دارد.»

نیروهای فرانسوی قرار است روز دوشنبه در صورت مناسب بودن وضعیت جوی یک بار دیگر برای راست کردن این کشتی تلاش کنند. اما در صورت شکست این عملیات، ممکن است تا روز سه شنبه آن را در سواحل منطقه «لاند» به گل بنشانند.

مدرن اکسپرس حامل ۳۶۰۰ تن چوب و ۳۰۰ تن گازوئیل است. نگرانی ها درباره نشت مواد سوختی و بروز یک فاجعه زیست محیطی از هم اکنون در فرانسه مطرح شده است. مقامات فرانسوی می گویند مقدار سوخت موجود در درون این کشتی تنها نیم درصد سوختی است که کشتی پرستیژ حمل می کرد. نفتکش پرستیژ که حامل ۷۷ هزار تن نفت سنگین بود، در سال ۲۰۰۲ در سواحل اسپانیا غرق شد و بزرگ ترین فاجعه زیست محیطی را در سواحل اسپانیا، فرانسه و پرتغال به وجود آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟