Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

امید همجنسگرایان ایتالیا به اصلاح قوانین فرزندخواندگی

امید همجنسگرایان ایتالیا به اصلاح قوانین فرزندخواندگی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارکو و جامپیترو، زوجی همجنسگرا هستند که در شهر رم زندگی می کنند. فرزندان دوقلوی آنها توسط یک مادر جایگزین در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده اند

آگهی

مارکو و جامپیترو، زوجی همجنسگرا هستند که در شهر رم زندگی می کنند. فرزندان دوقلوی آنها توسط یک مادر جایگزین در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده اند.

مارکو پدر بیولوژیک کودکان بوده و مایل است که فرزندخواندگی همجنسگرایان در ایتالیا نیز قانونی شود. به این ترتیب فرزندانش، قانوناً فرزندخوانده های شریک زندگی اش نیز محسوب شوند.

او می گوید: «اعطای حق فرزندخواندگی به شریک زندگی فرد همجنسگرا، نوعی محافظت و بیمه است. به این ترتیب اگر اتفاق بدی مانند جدایی یا مرگ روی دهد، بویژه اگر این اتفاق برای پدر یا مادر بیولوژیک کودک روی دهد، باز هم اعضای خانواده با هم خواهند ماند.»

حتی اگر قانون، نقش جامپیترو را در قبال کودکان به رسمیت بشناسد، باز هم محدودیتهایی وجود دارد.

مارکو می گوید: «این نوعی از فرزندخواندگی بسیار محدود است. زیرا او می تواند پدر قانونی دیوید و دنیس باشد اما والدین او نمی توانند پدر بزرگ و مادربزرگ فرزندانمان باشند. این نوع فرزندخواندگی کامل نیست.»

شدت اختلافات در ایتالیا درباره اعطای حقوق به همجنسگرایان و مقاومت کلیسای کاتولیک با این موضوع، باعث شده حتی در دولت ماتئو رنتزی، نخست وزیر این کشور نیز دسته بندی های عمیقی بوجود آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست گروه۷ با طعم «استقراض به اوکراین»؛ «یکه‌تازی» ملونی همزمان با «افول» ماکرون و سوناک

زن ایتالیایی که در مجارستان با خطر زندان روبرو بود با پیروزی در انتخابات پارلمان اروپا مصونیت یافت

جزئیات توافق ایتالیا و آلبانی بر سر مهاجران چیست و هدف اتباع چه کشورهایی است؟