نشست مقامهای اروپایی در آمستردام درباره بحران مهاجرت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نشست مقامهای اروپایی در آمستردام درباره بحران مهاجرت

نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا برای شرکت در نشست درباره بحران مهاجرت، وارد آمستردام، پایتخت هلند شدند.

در این نشست غیررسمی که وزیران کشور و وزیران دادگستری کشورهای مختلف اروپایی حضور دارند، پیشنهادهایی در مورد نحوه مواجهه با پناهجویان در اروپا بررسی می شود.

در پی بالا گرفتن جنگ داخلی در سوریه و قدرت گرفتن داعش در سوریه و عراق، موج بی سابقه ای از پناهجویان از خاورمیانه راهی اروپا شده اند.

دیمیتریس آورامپولوس، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت و شهروندی می گوید: «مساله اصلی این است که نسبت به حرکت آزادانه در درون محدوده شنگن اطمینان پیدا کنیم. البته واضح است که باید از مرزهای بیرونی خود بهتر مراقبت کنیم. به همین دلیل من از ابتکار هلند که ریاست دوره ای را به عهده دارد، مبنی بر اولویت دادن به مرزهای اتحادیه اروپا و نیروهای گارد ساحلی استقبال می کنم.»

پیش بینی می شود که با پایان فصل زمستان و آمدن فصل بهار، شمار پناهجویانی که راهی اروپا می شوند افزایش پیدا کند. نخست وزیر هلند هشدار داده است که اروپا باید منتظر چهار برابر شدن تعداد پناهجویان کنونی باشد.

سازمان حقوق بشری «عفو بین الملل» همزمان با ورود مقامهای اروپایی به شهر آمستردام، قایقی را شبیه قایق پناهجویان به نمایش گذاشت تا مشکلات مهاجرانی را که اغلب بطور غیرقانونی و از مسیر خطرناک دریایی تلاش می کنند خود را به اروپا برسانند نشان دهد.