نشست مقامهای اروپایی در آمستردام درباره بحران مهاجرت

نشست مقامهای اروپایی در آمستردام درباره بحران مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا برای شرکت در نشست درباره بحران مهاجرت، وارد آمستردام، پایتخت هلند شدند. در این نشست غیررسمی که وزیران کشور و وزیران

آگهی

نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا برای شرکت در نشست درباره بحران مهاجرت، وارد آمستردام، پایتخت هلند شدند.

در این نشست غیررسمی که وزیران کشور و وزیران دادگستری کشورهای مختلف اروپایی حضور دارند، پیشنهادهایی در مورد نحوه مواجهه با پناهجویان در اروپا بررسی می شود.

در پی بالا گرفتن جنگ داخلی در سوریه و قدرت گرفتن داعش در سوریه و عراق، موج بی سابقه ای از پناهجویان از خاورمیانه راهی اروپا شده اند.

دیمیتریس آورامپولوس، کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت و شهروندی می گوید: «مساله اصلی این است که نسبت به حرکت آزادانه در درون محدوده شنگن اطمینان پیدا کنیم. البته واضح است که باید از مرزهای بیرونی خود بهتر مراقبت کنیم. به همین دلیل من از ابتکار هلند که ریاست دوره ای را به عهده دارد، مبنی بر اولویت دادن به مرزهای اتحادیه اروپا و نیروهای گارد ساحلی استقبال می کنم.»

پیش بینی می شود که با پایان فصل زمستان و آمدن فصل بهار، شمار پناهجویانی که راهی اروپا می شوند افزایش پیدا کند. نخست وزیر هلند هشدار داده است که اروپا باید منتظر چهار برابر شدن تعداد پناهجویان کنونی باشد.

سازمان حقوق بشری «عفو بین الملل» همزمان با ورود مقامهای اروپایی به شهر آمستردام، قایقی را شبیه قایق پناهجویان به نمایش گذاشت تا مشکلات مهاجرانی را که اغلب بطور غیرقانونی و از مسیر خطرناک دریایی تلاش می کنند خود را به اروپا برسانند نشان دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فدریکا موگرینی در ترکیه: کمک مالی ۳ میلیارد یورویی در مدت زمان معقول پرداخت می شود

ادامه ورود مهاجران و پناهجویان از ترکیه به یونان

انتقاد به طرح اجباری بستن دستبند رنگی برای پناهجویان در ولز بریتانیا