Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلاش جمعی از پناهجویان عراقی برای بازگشت از آلمان

تلاش جمعی از پناهجویان عراقی برای بازگشت از آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرایط دشوار اقامت پناهجویانی که از خاورمیانه به پایتخت آلمان رسیده اند سبب شده تا بسیاری از آنان به ویژه عراقی ها تصمیم به بازگشت بگیرند. شماری از

آگهی

شرایط دشوار اقامت پناهجویانی که از خاورمیانه به پایتخت آلمان رسیده اند سبب شده تا بسیاری از آنان به ویژه عراقی ها تصمیم به بازگشت بگیرند.

شماری از این پناهجویان خواستار بازگشت به عراق، پس از ماه ها انتظار هنوز پاسخی درخصوص درخواست پناهندگی خود نگرفته اند.

بسیاری از مهاجران که خواستار بازگشت به زادگاهشان هستند برای تهیه بلیت مجبور به فروش دارایی های ارزشمندی نظیر زیورآلات خود هستند.

یکی از این مهاجران با اشاره به رفتار مسوولان آلمانی می گوید: «آنها پناهجویان را به اردوگاه های افتضاحی بدون جای کافی برای خواب، استحمام و استراحت می فرستند. هیچ امیدی اینجا در آلمان نیست. امیدوارم هیچکس خانه اش را برای آمدن به اینجا ترک نکند.»

علاء هدروس، صاحب یک آژانس مسافرتی در برلین که پدرش اهل فلسطین و مادرش لبنانی است به بسیاری از این مهاجران برای تهیه بلیت کمک کرده است.

وی می گوید: «بسیاری هنوز باقی مانده اند. من از تعداد دقیقشان باخبر نیستم ولی زیادند. برخی از آنان مجبور شده اند دارایی های ارزشمندشان را بفروشند؛ درست مثل کاری که در جواهرفروشی کنار این دفتر انجام می شود تا بتوانند بلیت بازگشت به بغداد یا اربیل را تهیه کنند.»

این مهاجران که به دلیل جنگ داخلی مجبور به ترک خانه هایشان شده اند می گویند که با وجود مخاطراتی که در عراق برای از سرگرفتن زندگی وجود دارد، حاضر به زندگی در برلین نیستند و ترجیح می دهند که به سرزمین خود بازگردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی

انتقاد از گرانی کباب ترکی در آلمان، برخی سیاستمداران پیشنهاد یارانه کباب می‌دهند