فرانسه؛ مرگ مغزی یک نفر در جریان تست یک داروی آزمایشی

فرانسه؛ مرگ مغزی یک نفر در جریان تست یک داروی آزمایشی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حادثه ای بی سابقه در فرانسه و در جریان تست یک داروی آزمایشی باعث مرگ مغزی یک نفر و بستری شدن پنج نفر دیگر در شهر رن در شمال غربی این کشور شده است

آگهی

حادثه ای بی سابقه در فرانسه و در جریان تست یک داروی آزمایشی باعث مرگ مغزی یک نفر و بستری شدن پنج نفر دیگر در شهر رن در شمال غربی این کشور شده است. پزشکان از احتمال آسیب مغزی برگشت ناپذیر در میان چهار نفر از افراد بستری شده خبر داده اند.

پیش از این گفته شده بود که در این دارو از ماده مخدر حشیش استفاده شده که این خبر تکذیب شد.

ماریسول تورن وزیر بهداشت و درمان فرانسه در کنفرانسی خبری گفت: «خانواده قربانیان بشدت متاثر شده اند. ما همه تلاشمان را می کنیم تا در این زمینه شفاف سازی کنیم. تاکنون هیچ رخدادی مشابه این را ندیده ام. این اتفاق بی سابقه است و به ما هشدار می دهد که در تحقیقات آینده هشیار باشیم.»

بر اساس آخرین خبرها ۹۰ نفر از روز ۷ ژانویه دوزهای مختلفی از این دارو را دریافت کردند و نخستین علایم اختلال یک شنبه ۱۰ ژانویه ظاهر شد. شرکت «بیال» تولید کننده پرتغالی این داروی آزمایشی گفته است آنها کارشان را درست انجام داده اند.

ملکولی که در این دارو مورد استفاده قرار گرفته برای درمان اختلالات خلقی و بیمارهای عصبی و اضطراب مورد آزمایش قرار گرفته است.

این حادثه در فاز اول تست دارو اتفاق می افتد که افراد داوطلب سالم در آن شرکت می کنند و میزان دوز داروی استفاده شده بشدت کنترل می شود. بهمین خاطر وقوع مرگ در این مرحله بسیاری را شوکه کرده است.

آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی فرانسه تحقیقاتی را درباره این موضوع شروع کرده تا مشخص شود آیا پروتکل های قانونی در این فرایند رعایت شده است یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

پلیس فرانسه رهبر یک «فرقه چند ملیتی یوگا» را به اتهام سواستفاده جنسی از شاگردان زن بازداشت کرد