سوریه؛ تحقیق سازمان ملل درباره گرسنگی دادن مردم مضایا بعنوان جنایت جنگی

سوریه؛ تحقیق سازمان ملل درباره گرسنگی دادن مردم مضایا بعنوان جنایت جنگی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات سازمان ملل متحد در حال تحقیق درباره این موضوع هستند که آیا گرسنگی دادن مردم در شهر سوری مضایا را می توان مصداق جنایت جنگی دانست. مردم مضایا

آگهی

مقامات سازمان ملل متحد در حال تحقیق درباره این موضوع هستند که آیا گرسنگی دادن مردم در شهر سوری مضایا را می توان مصداق جنایت جنگی دانست.

مردم مضایا تا قبل از رسیدن کمک های غذایی روز دوشنبه گذشته٬ بخاطر نبود غذا به خوردن علف روی آورنده بودند و کودکان از سوء تغذیه شدید رنج می بردند. تصاویر بدن های لاغر کودکان به شدت گرسنه در شبکه های اجتماعی نگرانی های جهانی را برانگیخته است.

پاول کرزیسیک سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در سوریه می گوید: «ما در مرکز پزشکی مان شاهد چندین مورد سوء تغذیه بودیم. همچنین تعداد زیادی مردم بشدت بیمار زیرا آنها فاقد مراقبت ها و امکانات پزشکی مناسب هستند٬ آنها دارو ندارد و باید در شرایطی اقامت کنند که برای بهبودیشان مناسب نیست.»

پائولو پینریو رئیس کمیته تحقیقات سازمان ملل درخصوص جنایات جنگی گفته است که در تماس مستقیم با مردم مضایا هستیم تا مشخص شود آیا از گرسنگی دادن به عنوان تاکتیک های جنگی استفاده شده است.

کارشناسان مستقل می گویند که مدتهاست در سوریه هر دو طرف درگیر از گرسنگی دادن مردم بعنوان تاکتیک های جنگی استفاده می کنند.

پزشکان بدون مرز پیش از این گفته بودند که ۲۳ نفر در مضایا از اول دسامبر تاکنون بخاطر گرسنگی جان باخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک غذایی و درمان برای قحطی زدگان مضایا

اولین محمولۀ مواد غذایی و دارویی وارد مضایا شد

کاروان کمک های غذایی به شهر محاصره شده مضایا در سوریه رسید