کاروان کمک های غذایی به شهر محاصره شده مضایا در سوریه رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کاروان کمک های غذایی به شهر محاصره شده مضایا در سوریه رسید

کاروانی شامل ۴۰ کامیون کمکهای غذایی صلیب سرخ جهانی پیش از ظهر روز دوشنبه به شهر مضایا سوریه در مرز لبنان رسید. شهر مضایا ماههاست توسط نیروهای دولتی سوریه محاصره شده است و ۴۰ هزار نفر از ساکنان آن از گرسنگی در حال مرگ هستند.

«پاپ٬ شورای امنیت سازمان ملل٬ برای ما مهم نیست اگر اسد جان بزرگسالانمان را بگیرد، اما لطفا جان کودکان مضایا را نجات دهید که از گرسنگی در حال مرگند.»

مقامات دولتی سوریه بشرطی اجازه ورود مواد غذایی به مضایا را داده اند که شورشیانی که دو روستای فوعه و کفرایا در شمال غربی سوریه را در محاصره دارند٬ اجازه ورود کمکها به این دو روستا را بدهند. کاروان کمک ها به شهر مضایا اکنون در انتظار عبور از ایستهای بازرسی دولتی هستند تا وارد شهر شوند.

به گزارش پزشکان بدون مرز٬ از اوایل ماه دسامبر تاکنون ۲۸ غیر نظامی بر اثر گرسنگی در مضایا جان باخته اند. تصاویر کودکان گرسنه و پوست به استخوان چسبیده مضایا٬ منتشر شده در شبکه های اجتماعی٬ توجه عمومی را به شرایط این شهر جلب کرده است.

یک آژانس کمک رسانی شرایط در این شهر را «کاملا وحشتناک» توصیف کرده و گفته است که بیش از ۲۵۰ نفر در این شهر دچار سوء تغذیه حاد هستند.

در تصاویری که از اعتراض مردم شهر مضایا منتشر شده٬ بنری را می تواند دید که روی آن نوشته شده است: «پاپ٬ شورای امنیت سازمان ملل٬ برای ما مهم نیست اگر اسد جان بزرگسالانمان را بگیرد اما لطفا جان کودکان مضایا را نجات دهید که از گرسنگی در حال مرگ اند.»