Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کاروان کمک های غذایی به شهر محاصره شده مضایا در سوریه رسید

کاروان کمک های غذایی به شهر محاصره شده مضایا در سوریه رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کاروانی شامل ۴۰ کامیون کمکهای غذایی صلیب سرخ جهانی پیش از ظهر روز دوشنبه به شهر مضایا سوریه در مرز لبنان رسید. شهر مضایا ماههاست توسط نیروهای دولتی

آگهی

کاروانی شامل ۴۰ کامیون کمکهای غذایی صلیب سرخ جهانی پیش از ظهر روز دوشنبه به شهر مضایا سوریه در مرز لبنان رسید. شهر مضایا ماههاست توسط نیروهای دولتی سوریه محاصره شده است و ۴۰ هزار نفر از ساکنان آن از گرسنگی در حال مرگ هستند.

مقامات دولتی سوریه بشرطی اجازه ورود مواد غذایی به مضایا را داده اند که شورشیانی که دو روستای فوعه و کفرایا در شمال غربی سوریه را در محاصره دارند٬ اجازه ورود کمکها به این دو روستا را بدهند. کاروان کمک ها به شهر مضایا اکنون در انتظار عبور از ایستهای بازرسی دولتی هستند تا وارد شهر شوند.

به گزارش پزشکان بدون مرز٬ از اوایل ماه دسامبر تاکنون ۲۸ غیر نظامی بر اثر گرسنگی در مضایا جان باخته اند. تصاویر کودکان گرسنه و پوست به استخوان چسبیده مضایا٬ منتشر شده در شبکه های اجتماعی٬ توجه عمومی را به شرایط این شهر جلب کرده است.

یک آژانس کمک رسانی شرایط در این شهر را «کاملا وحشتناک» توصیف کرده و گفته است که بیش از ۲۵۰ نفر در این شهر دچار سوء تغذیه حاد هستند.

در تصاویری که از اعتراض مردم شهر مضایا منتشر شده٬ بنری را می تواند دید که روی آن نوشته شده است: «پاپ٬ شورای امنیت سازمان ملل٬ برای ما مهم نیست اگر اسد جان بزرگسالانمان را بگیرد اما لطفا جان کودکان مضایا را نجات دهید که از گرسنگی در حال مرگ اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه؛ تحقیق سازمان ملل درباره گرسنگی دادن مردم مضایا بعنوان جنایت جنگی

کمک غذایی و درمان برای قحطی زدگان مضایا

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند