نخست وزیر فنلاند: شهروندان نمی توانند وظیفه پلیس را بر عهده گیرند

نخست وزیر فنلاند: شهروندان نمی توانند وظیفه پلیس را بر عهده گیرند
نگارش از Euronews

نخست وزیر فنلاند در واکنش به عمکرد گروهی از راستگرایان افراطی برای افزایش امنیت اجتماعی اظهار داشت که تامین امنیت جامعه تنها بر عهده پلیس است. این

نخست وزیر فنلاند در واکنش به عمکرد گروهی از راستگرایان افراطی برای افزایش امنیت اجتماعی اظهار داشت که تامین امنیت جامعه تنها بر عهده پلیس است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که طی روزهای گذشته اعضای گروهی که خود را «سربازان اودین» می نامند با خودرو در خیابان های پنج شهر در فنلاند و به خصوص در نزدیکی محل اقامت پناهجویان اقدام به گشت زنی کرده اند. آنها می گویند این اقدامی داوطلبانه و برای احساس امینت بیشتر از سوی مردم است.

یوها سیپیلا، نخست وزیر فنلاند گفت: «در اصل این پلیس است که مسئولیت برقراری امنیت بر اساس قانون را برعهده دارد. البته این اقدامی ضروری است اما شهروندان نمی توانند وظیفه پلیس را برعهده گیرند.»

فعالیت های این گروه پس از اخبار مربوط تعرض جنسی در شب سال نو از سوی گروهی از مهاجران درشهر هلسینکی شدت گرفته است.

به گزارش پلیس فنلاند هنوز درگیری میان پناهجویان با اعضای این گروه راست افراطی ثبت نشده است. این گروه در سراسر فنلاند ۵۰۰ عضو دارد.

سازمان مهاجران فنلاند می گوید، تنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۲ هزار و ۵۰۰ پناهجو وارد این کشور شده که اکثر آنها از کشور عراق بوده اند. این رقم در سال ۲۰۱۴ تنها چهار هزار پناهجو بوده است.

مطالب مرتبط