Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر فنلاند: شهروندان نمی توانند وظیفه پلیس را بر عهده گیرند

نخست وزیر فنلاند: شهروندان نمی توانند وظیفه پلیس را بر عهده گیرند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست وزیر فنلاند در واکنش به عمکرد گروهی از راستگرایان افراطی برای افزایش امنیت اجتماعی اظهار داشت که تامین امنیت جامعه تنها بر عهده پلیس است. این

آگهی

نخست وزیر فنلاند در واکنش به عمکرد گروهی از راستگرایان افراطی برای افزایش امنیت اجتماعی اظهار داشت که تامین امنیت جامعه تنها بر عهده پلیس است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که طی روزهای گذشته اعضای گروهی که خود را «سربازان اودین» می نامند با خودرو در خیابان های پنج شهر در فنلاند و به خصوص در نزدیکی محل اقامت پناهجویان اقدام به گشت زنی کرده اند. آنها می گویند این اقدامی داوطلبانه و برای احساس امینت بیشتر از سوی مردم است.

یوها سیپیلا، نخست وزیر فنلاند گفت: «در اصل این پلیس است که مسئولیت برقراری امنیت بر اساس قانون را برعهده دارد. البته این اقدامی ضروری است اما شهروندان نمی توانند وظیفه پلیس را برعهده گیرند.»

فعالیت های این گروه پس از اخبار مربوط تعرض جنسی در شب سال نو از سوی گروهی از مهاجران درشهر هلسینکی شدت گرفته است.

به گزارش پلیس فنلاند هنوز درگیری میان پناهجویان با اعضای این گروه راست افراطی ثبت نشده است. این گروه در سراسر فنلاند ۵۰۰ عضو دارد.

سازمان مهاجران فنلاند می گوید، تنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۲ هزار و ۵۰۰ پناهجو وارد این کشور شده که اکثر آنها از کشور عراق بوده اند. این رقم در سال ۲۰۱۴ تنها چهار هزار پناهجو بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیق پلیس سوئد درباره آزار و تجاوز جنسی در جریان جشنواره موسیقی استکهلم

آنگلا مرکل: اروپا در برابر بحران مهاجران ناتوان است

پلیس فنلاند: حمله با چاقو به یک کودک در هفته‌ گذشته «انگیزه نژادی» داشته است