ترکیه به پناهجویان اجازه کار می دهد

ترکیه به پناهجویان اجازه کار می دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که به پناهجویان اجازه کار می دهد تا از میزان مهاجرت آنها کاسته شود. این اقدام ترکیه در جهت توافق میان ترکیه و اتحادیه

آگهی

دولت ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که به پناهجویان اجازه کار می دهد تا از میزان مهاجرت آنها کاسته شود. این اقدام ترکیه در جهت توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا ارزیابی می شود که طی آن ترکیه با کمک به جلوگیری از موج مهاجرت٬ امتیازاتی چون پول نقد٬ تسهیل صدور ویزا و مذاکرات مجدد پیوستن به اتحادیه اروپا را بدست می آورد.

ولکان بوزکیر، وزیر امور اتحادیه اروپای ترکیه گفت: «ما در مدت زمان کوتاهی اقدامات مهمی از جمله اجازه کار را برای مهمانان سوریه ای مان فراهم کرده ایم تا از فشارهایی که آنها را مجبور به مهاجرت می کند کاسته شود.»

فرانس تیمرمن معاون کمیسیون اروپا نیز گفت: «ترکیه نمی تواند این مشکل را بدون اتحادیه اروپا حل کند و اتحادیه اروپا هم بدون ترکیه قادر به حل این مشکل نیست. بنابراین ما باید شانه به شانه یکدیگر کار کنیم. جلسه ای که امروز داشته ایم واقعا مرا دلگرم کرد. فکر می کنم ما واقعا در مذاکراتمان در حال پیشرفت هستیم.»

اردوگاه نیزیپ در نزدیکی مرز ترکیه با سوریه٬ یکی از اردوگاههایی است که میزبان پناهجویان سوری است. ترکیه از آغاز جنگ داخلی در سوریه میزبان ۲.۲ میلیون پناهجوی سوری است. تقریبا بیشتر پناهجویان تاکنون اجازه کار نداشتند و بسیاری از کودکان هنوز امکان رفتن به مدرسه را ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق دولت دانمارک و احزاب مخالف بر سر لایحه مصادره پول و اشیاء قیمتی پناهجویان

انتقال اولین گروه پناهجویان به اردوگاه موقت در شمال فرانسه

شرایط جدید ترکیه برای اتباع سوری: ورود از بنادر و فرودگاهها صرفا با ویزا