Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محاکمۀ خواهر پادشاه اسپانیا و همسرش آغاز شد

محاکمۀ خواهر پادشاه اسپانیا و همسرش آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه کنونی اسپانیا، همسر وی و ۱۶ نفر دیگر از روز دوشنبه در رابطه با پروندۀ اختلاس و پولشویی در مقابل دادگاهی در اسپانیا

آگهی

شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه کنونی اسپانیا، همسر وی و ۱۶ نفر دیگر از روز دوشنبه در رابطه با پروندۀ اختلاس و پولشویی در مقابل دادگاهی در اسپانیا حاضر می شوند. این افراد در رابطه با پرونده ای که به نام «نوس» مورد محاکمه قرار می گیرند و دادگاه منطقۀ «پالما دی مایورکا» به اتهامات این شاهزاده اسپانیایی و همسرش رسیدگی می کند.

کریستینا تا سال ۲۰۱۵ به بارون این منطقه ملقب بود اما در سال گذشته این عنوان سلطنتی به دلیل دست داشتن وی در ماجرای پولشویی نوس توسط پادشاه فیلیپ ششم پس گرفته شد.

تحقیقات در مورد اختلاس و پولشویی شاهزاده کریستینا و اناکی اوردانگاریان، همسر وی از سال ۲۰۰۸ آغاز شده است. اناکی اوردانگاریان و شریک تجاری وی متهم به اختلاس بیش از شش میلیون یورو شده اند اما کریستینا می گوید از این ماجرا بی خبر است و هیچ نقشی در این اختلاس نداشته است.

دادگاه همچنین این افراد را به استفاده از موقعیت خود برای به دست آوردن قراردادهایی با سودهای هنگفت از سوی دولت های محلی «ولانس» و «بالارس» کرده است. مبالغ به دست آمده در این قراردادهای دولتی به شرکت هایی صوری واریز شده که به نام شاهزاده کریستینا و همسرش ثبت شده اند.

شاهزاده کریستینا بنا به تصمیم دادستان این منطقه از پیگرد قانونی به اتهامات اختلاس و پولشویی تبرئه شده اما اتهام تقلب مالیاتی و فرار از پرداخت مالیات علیه وی هنوز پابرجاست. شاکی دختر پادشاه سابق اسپانیا یک سازمان غیردولتی راست گرا به نام «دست های پاک» است که خواهان مجازات هشت سال زندان برای شاهزاده کریستینا شده است. محاکمۀ این افراد تا ماه ژوئن ادامه خواهد یافت و پس از آن حکم دادگاه صادر می شود.

تحلیلگران می گویند چنانچه کریستینا از این اتهام تبرئه شود و یا محکوم شود، در هر دو صورت خاندان پادشاهی اسپانیا با یک بحران روبرو خواهد شد. حکم به بی گناهی کریستینا در این دادگاه این نظریه را که به خاطر جایگاهی که دارد وی را تبرئه کرده اند شدت خواهد گرفت و اگر در این دادگاه محکوم شود، نام خاندان پادشاهی اسپانیا لکه دار می شود.

پادشاه فیلیپ ششم با خواهر خود کریستینا که در حال حاضر در سوییس زندگی می کند، قطع رابطه کرده و وی حتی برای مراسم تاجگذاری دعوت نشده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس اسپانیا یک شبکه خرید اجزای پهپادهای انتحاری مرتبط با حزب‌الله را متلاشی کرد

محبوب‌ترین نام‌ها برای نوزادان در کشورهای اروپایی چه هستند؟

واژگونی مورب یک دستگاه اتوبوس در دهانه تونلی در بارسلون؛ مسافری کشته نشد