روحانی: سال ۹۵، سال رونق اقتصادی خواهد بود

روحانی: سال ۹۵، سال رونق اقتصادی خواهد بود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که به عسلویه سفر کرده است، فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی را افتتاح کرد و در سخنانی وعده داد که سال آتی برای ایران سال رونق اقتصادی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران روحانی گفت: به مردم ایران قول می‌دهم سال آینده با عبور از تحریم‌ها، سال رونق اقتصادی خواهد بود.

رئیس دولت ایران با اشاره به مشکلات دولت خود گفت: بعضی افراد نیایند از رکود صحبت کنند، چرا که دولت کشور را در شرایط تحریم و با نفت ۳۰ دلاری اداره می‌کند، نه نفت ۱۴۷ دلاری و شرایط عادی.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی گفت: با افراطی‌گری و آتش زدن به هیچ جا نمی‌رسیم. ساختن سخت و دعوا درست کردن کاری ندارد. با یک بی عقلی تحریم درست می‌شود، تحریم برداشتن سخت است. خراب کردن و آتش زدن که کاری ندارد.

سخنان حسن روحانی درباره رونق اقتصادی در سال آتی در حالی است که صندوق بین المللی پول در تازه‌ ترین گزارش خود از وضعیت اقتصادی ایران اعلام کرد که رشد اقتصادی ایران در سال جاری چیزی حدود منفی نیم درصد تا نیم درصد خواهد بود. براساس این گزارش، انتظار می‌رود اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۵ حدود چهار تا پنج و نیم درصد رشد کند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در ایران، با بیان اینکه دولت او بر سر قول‌های خود پابرجاست گفت: کسی نمی تواند در بلندمدت به مردم دروغ بگوید.

وی افزود: دولت همچنین به قول خود درباره ایجاد فضای سیاسی باز متعادل و غیر امنیتی عمل کرده است و انشاء‌الله شورای نگهبان هم در این مسیر خواهد بود و ما شاهد نشاط سیاسی در کشور خواهیم بود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است هفتم اسفند ماه امسال همزمان با انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ایران برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد