رهبر جدید حزب دموکراسی نوین یونان انتخاب شد

رهبر جدید حزب دموکراسی نوین یونان انتخاب شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کیریاکوس میتسوتاکیس به عنوان رهبر حزب محافظه کار دموکراسی نوین در یونان انتخاب شد. وانگلیس میماراکیس، رهبر موقت این حزب نیز که در این انتخابات درون

آگهی

کیریاکوس میتسوتاکیس به عنوان رهبر حزب محافظه کار دموکراسی نوین در یونان انتخاب شد. وانگلیس میماراکیس، رهبر موقت این حزب نیز که در این انتخابات درون حزبی شرکت کرده بود نتوانست نتیجۀ دلخواه را به دست آورد.

رهبر جدید این حزب که از سال گذشته و در جریان انتخابات قدرت را به چپ های یونان واگذار کرده است قول بازگشت این حزب به قدرت را به هواداران خود داده است.

وی در این باره می گوید: « روز دوشنبه [برای] حزب دموکراسی نوین تنها روز اتحاد نیست بلکه این حزب دوباره متولد خواهد شد. این حزب منسجم راست میانه رو قادر خواهد بود با یک برنامۀ جایگزین و قانع کننده کشور را از این بحران خارج کند.»

بیش از ۳۰۰ هزار عضو حزب دموکراسی نوین در این انتخابات درون حزبی برای انتخاب رهبر جدید خود شرکت کرده بودند. این حزب دوبار در انتخاباتی که در سال گذشته برگزار شد از حزب سیریزا به رهبری آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان شکست خود. در پی این شکست، آنتونیس ساماراس رهبر سابق این حزب از سمت خود کناره گیری کرد و وانگلیس میماراکیس به طور موقت رهبری این حزب را تا انتخابات ماه ژانویه به عهده داشت.

کیریاکوس میتسوتاکیس که پیش از به دست گرفتن رهبری حزب دموکراسی نوین نمایندۀ این حزب در پارلمان یونان بود، ۴۷ سال دارد و فرزند کنستانتینوس میتسوتاکیس، نخست وزیر سابق یونان فاصلۀ سالهای ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳ در این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای حل اختلافات دیرینه یونان و ترکیه؛ اردوغان در سفر تاریخی به آتن وعده گشایش «دوران جدید» داد

یک کشتی باری با ۱۴ سرنشین در آب‌های یونان غرق شد

پرچم اسرائیل به نشانه همبستگی در شهرهای مختلف اروپایی برافراشته شد