هلند؛ ضرورت همکاری نزدیکتر اطلاعاتی در اروپا برای مقابله با تروریسم

هلند؛ ضرورت همکاری نزدیکتر اطلاعاتی در اروپا برای مقابله با تروریسم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هلند روز دوشنبه در گردهمایی ضد تروریسم مقامات اروپایی در لاهه٬ خواستار همکاری نزدیک تر سرویس های اطلاعاتی اروپایی برای به اشتراک گذاشتن لیست افراد

هلند روز دوشنبه در گردهمایی ضد تروریسم مقامات اروپایی در لاهه٬ خواستار همکاری نزدیک تر سرویس های اطلاعاتی اروپایی برای به اشتراک گذاشتن لیست افراد مشکوک و جزییات حساب های بانکی آنها شد.

آگهی

برت کوئندرس٬ وزیر خارجه هلند در این ارتباط گفت: «وقتی نوبت به تبادل اطلاعات می رسد باید بین دستگاههای اطلاعاتی اعتماد و اطمینان وجود داشته باشد و بجز اطلاعات کلی٬ اطلاعات جزئی تر از جمله برنامه دقیق سفر افراد مشکوک و مشخصات کارت اعتباری آنها مورد تبادل قرار گیرد.»

اگر چه یک چارچوب قانونی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه در سطح اروپا وجود دارد با این حال هلند امیدوار است که امکان استفاده از جزییات داده های پلیس اروپا (یوروپل) و اینترپل فراهم شود.

بعد از حملات ۱۳ نوامبر پاریس٬ بازرسی های مرزی و حضور پلیس و نیروهای امنیتی در سطح شهرهای اروپایی بطور محسوسی افزایش یافته است.

فراتر از نظارت بر رسانه های اجتماعی و رهگیری ارتباطات از راه دور٬ سازمان های اطلاعاتی اروپایی اکنون با روش های پیچیده تری مواجه اند که از سوی تروریست ها برای مبادله اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از سرویس های مبادله پیام (چت) کنسول های بازی مانند «پلی استیشن» از جمله چالش های جدید پیش روی دستگاههای اطلاعاتی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد