نیکلاس مادورو وزرای جدید خود را معرفی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نیکلاس مادورو وزرای جدید خود را معرفی کرد

همزمان با شروع کار پارلمان جدید، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعضای کابینۀ جدید خود را معرفی کرد. ونزوئلا با تورم بالایی روبروست و رئیس جمهوری این کشور می گوید مسئولیت اصلی دولت جدید حل مشکلات اقتصادی ونزوئلاست. کارشناسان اقتصادی نرخ رسمی تورم در این کشور را ۲۰۰ درصد می دانند.

در تجدید ساختار کابینۀ ونزوئلا دو استاد دانشگاه در رشتۀ اقتصاد نیز به عنوان مشاوران اقتصادی دولت حضور دارند.

با توجه به اینکه پارلمان این کشور کاملا در اختیار مخالفان دولت است، اجرای برنامه های نیکلاس مادورو ممکن است با موانع زیادی روبرو شود.

از سوی دیگر پارلمان ونزوئلا در نخستین روز کاری خود اعتبار سه نمایندۀ مخالف دولت را که دادگستری این کشور رد کرده بود، تایید کرد. به این ترتیب مخالفان دولت اکثریب مطلق پارلمان را در اختیار گرفتند. این تصمیم پارلمان مخالفت نمایندگان حزب حاکم را در پی داشت و رئیس سوسیالیست های مجلس ونزوئلا اعلام کرده است به دیوان عالی این کشور شکایت می کند.

هنری موراس، رئیس پارلمان ونزوئلا که به هنگام بازگشایی این پارلمان اعلام کرده بود حکومت را تا چند ماه دیگر تغییر خواهند داد، دستور انتقال تصاویر هوگو چاوز، رئیس جمهوری پیشین این کشور را از صحن مجلس و مقابل این ساختمان صادر کرده است.

دو سوم پارلمان ونزوئلا در اختیار مخالفان رئیس جمهوری این کشور است که با نام «ائتلاف اتحاد دموکراتیک» در انتخابات شرکت کردند و توانستند حزب سوسیالیست این کشور به رهبری نیکلاس مادورو را که مظهر چاوویسم در این کشور است، شکست بدهند. سوسیالیست های ونزوئلا از سال ۱۹۹۹ به اینسو قدرت را در ونزوئلا به دست گرفته اند.