واکنش لابی سلاح در آمریکا به تصمیم اوباما در زمینه محدود ساختن مالکیت سلاح

واکنش لابی سلاح در آمریکا به تصمیم اوباما در زمینه محدود ساختن مالکیت سلاح
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از اعلام محدودیت های تازه برای خرید و فروش سلاح توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا مخالفان وی آنطور که انتظار می رفت وارد میدان شدند و انتقادها

آگهی

پس از اعلام محدودیت های تازه برای خرید و فروش سلاح توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا مخالفان وی آنطور که انتظار می رفت وارد میدان شدند و انتقادها به وی از سر گرفته شد.

سازمان مالکان سلاح و انجمن ملی تفنگ آمریکا از مهمترین نهادهای مخالف محدودسازی مالکیت سلاح در این کشور به شمار می رود. لاری پرات٬ مدیر سازمان مالکان سلاح در آمریکا در واکنش به تصمیم آقای اوباما گفت: «فکر می کنیم که حکم اجرایی آقای اوباما استفاده نابجا از قدرت است و از منظر قانون اساسی٬ رئیس جمهوری نمی تواند به این شکل حکم صادر کند. او ابهامات قانون را روشن نمی کند بلکه جزئیاتی را برمی شمرد که قبلا در قانون قید شده است.»

اما بزرگترین چالش پیش روی حزب حاکم در آمریکا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ است. مدیر سازمان مالکان سلاح تصمیم اخیر رئیس جمهوری را اقدامی اشتباه خواند و گفت: «رئیس جمهوری و دموکرات ها اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند اما من نمی خواهم خیلی مانع آنها شوم. هر زمان که دموکرات ها درگیر کنترل سلاح شدند این موضوع از نظر سیاسی برای آنها به بهای از دست دادن یک پا و دست تمام شد. اگر آنها می خواهند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بعنوان قهرمان کنترل سلاح ظاهر شوند٬ خوش آمدند.»

مقاومت دموکرات ها در برابر فشار آنچه لابی سلاح خوانده می شود و کنگره را که عمدتا در اختیار جمهوری خواهان است تحت نفوذ قرار داده تا کجا ادامه خواهد داشت و تصمیم اخیر اوباما چه تاثیری بر سرنوشت انتخابات پیش رو خواهد گذاشت؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عزم اوباما برای مبارزه با سلاح گرم در آمریکا

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند