Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش لابی سلاح در آمریکا به تصمیم اوباما در زمینه محدود ساختن مالکیت سلاح

واکنش لابی سلاح در آمریکا به تصمیم اوباما در زمینه محدود ساختن مالکیت سلاح
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از اعلام محدودیت های تازه برای خرید و فروش سلاح توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا مخالفان وی آنطور که انتظار می رفت وارد میدان شدند و انتقادها

آگهی

پس از اعلام محدودیت های تازه برای خرید و فروش سلاح توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا مخالفان وی آنطور که انتظار می رفت وارد میدان شدند و انتقادها به وی از سر گرفته شد.

سازمان مالکان سلاح و انجمن ملی تفنگ آمریکا از مهمترین نهادهای مخالف محدودسازی مالکیت سلاح در این کشور به شمار می رود. لاری پرات٬ مدیر سازمان مالکان سلاح در آمریکا در واکنش به تصمیم آقای اوباما گفت: «فکر می کنیم که حکم اجرایی آقای اوباما استفاده نابجا از قدرت است و از منظر قانون اساسی٬ رئیس جمهوری نمی تواند به این شکل حکم صادر کند. او ابهامات قانون را روشن نمی کند بلکه جزئیاتی را برمی شمرد که قبلا در قانون قید شده است.»

اما بزرگترین چالش پیش روی حزب حاکم در آمریکا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ است. مدیر سازمان مالکان سلاح تصمیم اخیر رئیس جمهوری را اقدامی اشتباه خواند و گفت: «رئیس جمهوری و دموکرات ها اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند اما من نمی خواهم خیلی مانع آنها شوم. هر زمان که دموکرات ها درگیر کنترل سلاح شدند این موضوع از نظر سیاسی برای آنها به بهای از دست دادن یک پا و دست تمام شد. اگر آنها می خواهند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بعنوان قهرمان کنترل سلاح ظاهر شوند٬ خوش آمدند.»

مقاومت دموکرات ها در برابر فشار آنچه لابی سلاح خوانده می شود و کنگره را که عمدتا در اختیار جمهوری خواهان است تحت نفوذ قرار داده تا کجا ادامه خواهد داشت و تصمیم اخیر اوباما چه تاثیری بر سرنوشت انتخابات پیش رو خواهد گذاشت؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عزم اوباما برای مبارزه با سلاح گرم در آمریکا

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند