Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عزم اوباما برای مبارزه با سلاح گرم در آمریکا

عزم اوباما برای مبارزه با سلاح گرم در آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه خواستار اقدام فوری برای کنترل خرید و فروش سلاح گرم و پیشگیری از کشتار بعدی در کشورش شد. او که در حضور

آگهی

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه خواستار اقدام فوری برای کنترل خرید و فروش سلاح گرم و پیشگیری از کشتار بعدی در کشورش شد.

او که در حضور جمعی از خانواده های قربانیان و افرادی که این مصیبت را تجربه کرده اند صحبت می کرد، ضمن اشاره به سی هزار نفری که هر سال زندگی شان را بر اثر سلاح گرم از دست می دهند، گفت آمریکا تنها کشور توسعه یافته ای است که با خشونتی از این جنس دست و پنجه نرم می کند.

آقای اوباما با انتقاد صریح از لابی طرفداران استفاده نامحدود از سلاح گرم در کنگره تصریح کرد که رسیدن به هدف در این زمینه، نیازمند مشارکت همگانی و دست بر نداشتن از تلاش است. او گفت: «خیلی از چیزها هستند که یک شبه میسر نشده اند…. حق رای زنان یک شبه بدست نیامده…. آزاد شدن آمریکایی های آفریقایی تبار هم یک شبه حاصل نشده… حقوق همجنسگرایان هم همینطور… رسیدن به آن دهه ها زمان برده است. بنابراین این دلیل که کار دشواری است نمی تواند بهانه ای باشد برای اینکه در راه رسیدن به آن کوشش نکنیم…»

رییس جمهوری آمریکا گفت که تدابیر ویژه ای را برای کنترل دقیق سابقه و پیشینه کیفری خریدار سلاح گرم به اجرا می گذارد. او پیشتیبانی روحی و روانی از قربانیان، اختصاص بودجه برای این کار و همچنین ارتقاء فن آوری های بکار رفته در سلاح های گرم را از دیگر تدابیری دانست که تحت دولت او اجرا خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش لابی سلاح در آمریکا به تصمیم اوباما در زمینه محدود ساختن مالکیت سلاح

اجازه حمل اسلحه گرم، چالش باراک اوباما در دوران زمامداری

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد