دریای اژه بار دیگر از میان پناهجویان قربانی گرفت

دریای اژه بار دیگر از میان پناهجویان قربانی گرفت
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر غرق شدن دو قایق حامل پناهجویان در حدود ۲۷ نفر از سرنشینان این قایقها جان خود را از دست دادند. این حادثه روز سه شنبه بر اثر باد شدید در دو نقطه

بر اثر غرق شدن دو قایق حامل پناهجویان در حدود ۲۷ نفر از سرنشینان این قایقها جان خود را از دست دادند. این حادثه روز سه شنبه بر اثر باد شدید در دو نقطه جداگانه در نزدیکی سواحل غربی ترکیه در دریای اژه روی داد.

آگهی

در میان قربانیان این قایق های کائوچوئی که عازم یونان بودند، جنازه چند زن و کودک نیز به چشم می خورد. اجساد در ساحلی به طول ۴۰ کیلومتر در فاصله میان دو شهر دیکیلی و آیوالیق پراکنده شده بودند. در حدود ۶۰ تن دیگر از سرنشینان این قایقها زنده ماندند. برخی از آنان با شنا کردن خود را به موج شکن رساندند و برخی دیگر را مرزبانان ترکیه نجات دادند .

یک از شاهدان می گوید: «ما یک ساعت پیش رسیدیم. صدای برخورد قایق با صخره ها را شنیدیم و شاهد غرق شدنش بودیم. این افراد داشتند با شنا خودشان را از صخره ها دور می کردند که غرق شدند. ما به عنوان شهروند برای کمک به اینجا آمده ایم.»

بیشتر غرق شدگان از اتباع سوریه، عراق و الجزایر بوده اند.

در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۳۷۷۱ پناهجو در راه رسیدن به اروپا جان خود را در دریای مدیترانه از دست دادند. از این تعداد، ۷۰۰ نفر در دریای اژه غرق شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»

تصاویر هوایی از ویرانی‌های انطاکیه ترکیه