شهردار شیکاگو می گوید پلیس این شهر مجهزتر می شود

شهردار شیکاگو می گوید پلیس این شهر مجهزتر می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رحم امانوئل، شهردار شیکاگو می گوید تجهیزات جدیدی نیز در اختیار پلیس این شهر برای مقابله با موقعیت های اضطراری قرار می گیرد. به گفتۀ وی ۱۴۰۰ فقره تفنگ

آگهی

رحم امانوئل، شهردار شیکاگو می گوید تجهیزات جدیدی نیز در اختیار پلیس این شهر برای مقابله با موقعیت های اضطراری قرار می گیرد. به گفتۀ وی ۱۴۰۰ فقره تفنگ الکتریکی یا بی حس کننده که خطر جانی هم ندارند، در اختیار پلیس شیکاگو قرار می گیرد به طوری که هر واحد گشت زنی حداقل به یکی از این دستگاهها مجهز باشند. و همچنین از تغییر سیاست پلیس در این شهر خبر می دهد.

شهردار شیکاگو به هنگام اعلام این خبر گفت:«این پلیس ها[مجهز به این تجهیزات] پایان این چالش نیستند. آنها آغازی یک راه حل برای معضلی هستند که شیکاگو طی چند دهه با آن مواجه است. ما می توانیم فرهنگ و خط مشی را تکه به تکه تغییر بدهیم تا امنیتی را که هر شهروندی لیاقت آن را دارد به آنها ارائه کنیم و اعتماد از دست رفته را دوباره بسازیم.»

پلیس شیکاگو سالانه به طور میانگین ۵۰ نفر را به هنگام تعقیب یا درگیری هدف گلوله قرار می دهد که از این میان ۷۴ درصد شهروندان سیاهپوست هستند. خشونت های پلیس تاکنون تعدادی قربانی نیز برجای گذاشته که آخرین آن منجر به مرگ یک زن ۵۵ ساله و یک جوان ۱۹ ساله در روز بیست و ششم دسامبر شد.

این رفتار پلیس و سیاست های شهردار شیکاگو اعتراض های زیادی به دنبال داشته است. سازمان فدرال حقوق شهروندی آمریکا به تازگی تحقیقاتی را در مورد خشونت های پلیس به هنگام دستگیری افراد آغاز کرده است.

تعداد زیادی از پلیس هایی که مجرمین یا افراد عادی را در جریان دستگیری یا خشونت هدف گلوله قرار داده اند، تبرئه شده اند که همین امر نیز منجر به شورش های زیادی در شهرهای آمریکا شده است که از آنجمله می توان به شورش های فرگوسن اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهری بدون پلیس در مینه‌سوتا؛ همه ماموران در اعتراض به دستمزد پایین استعفا دادند

افسر پلیس لاس وگاس به دلیل حمله به سه کازینو و سرقت ۱۶۵ هزار دلار گناهکار شناخته شد

اف‌بی‌آی: سارقان ربات‌های هوش مصنوعی را بخدمت گرفته‌اند؛ چگونه از کلاهبرداری‌ سایبری جلوگیری کنیم؟