Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مقامات ترکیه امیدوارند روابط با روسیه دوباره خوب شود

مقامات ترکیه امیدوارند روابط با روسیه دوباره خوب شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه مسکو از تحریم های جدید علیه آنکارا خبر می دهد، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه که در حال حاضر برای دیدار با مقامات صربستان به این کشور سفر

آگهی

در حالیکه مسکو از تحریم های جدید علیه آنکارا خبر می دهد، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه که در حال حاضر برای دیدار با مقامات صربستان به این کشور سفر کرده اظهار امیدواری کرد روابط دو کشور دوباره به حالت گذشته بازگردد.

نخست وزیر ترکیه در این سخنان با تاکید بر اینکه دو کشور پیش از این روابط بسیار خوبی با یکدیگر داشتند، گفت: «تا قبل از اینکه این حادثه [سرنگونی جنگندۀ روسی توسط ترکیه] پیش بیاید و تا پیش از مداخلۀ نظامی روسیه در سوریه ما با هم روابط خوبی داشتیم. این روابط در دورۀ حاکمیت حزب ما هم بهتر شده بود. تنها می توانیم امیدوار به [از سرگیری] روابط خوب باشیم.»

همزمان با این سخنان، آرکادی دوورکوویچ، معاون نخست وزیر روسیه نیز در مصاحبه ای با بیان اینکه روسیه قصد متوقف کردن کامل روابط با آنکارا را ندارد، تاکید کرد اقدامات خصمانه نمی تواند بدون پاسخ بماند.

وی در گفت و گو با تلویزیون روسیه گفت: «ما باور داریم که به اقدامات غیردوستانه باید پاسخ مناسبی داده شود. ما طی روزهای گذشته واکنش ها و پاسخ ها را شروع کردیم و همانطور که نخست وزیر روسیه اعلام کرده است، اقداماتی نیز در آینده صورت خواهد گرفت.»

روسیه تاکنون تحریم هایی را در حوزۀ کشاورزی علیه آنکار به کار بسته و به گفتۀ کرملین، ولادیمیتر پوتین، رئیس جمهوری این کشور دستور تحریم های جدید علیه ترکیه را امضا کرده است. این تحریم ها علاوه بر کشاورزی و گردشگری، بخش های انرژی از جمله گاز و همچنین موسسات تجاری ترک فعال در روسیه را نیز در برخواهد گرفت.

روسیه همچنین از شهروندان خود خواسته است از سفر به ترکیه اجتناب کنند و به گفتۀ منابع خبری روسیه، از آغاز این تنش ترکیه که یکی از مقاصد اصلی گردشگران روسی بود، با چند میلیارد کاهش درآمد در این بخش مواجه است. در سال گذشته تعداد گردشگران روس که به ترکیه سفر کرده بودند بالغ بر چهار میلیون نفر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

پس از روس‌ها و اوکراینی‌ها؛ ایرانیان سال گذشته میلادی بیشترین مجوز اقامت در ترکیه را دریافت کردند

ده‌ها کشته و زخمی در حمله مرگبار اوکراین به کریمه؛ روسیه: آمریکا مقصر است، پاسخ می‌دهیم