دادگاهی در ژاپن به بازگشایی نیروگاه های هسته ای رأی مثبت داد

دادگاهی در ژاپن به بازگشایی نیروگاه های هسته ای رأی مثبت داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در ژاپن به شرکت تولید نیرو کانسای اجازه داد چهار رآکتور هسته ای خود را دوباره راه اندازی کند. این حکم در پاسخ به شکایت های صورت گرفته علیه

آگهی

دادگاهی در ژاپن به شرکت تولید نیرو کانسای اجازه داد چهار رآکتور هسته ای خود را دوباره راه اندازی کند. این حکم در پاسخ به شکایت های صورت گرفته علیه این شرکت و ابراز نگرانی ها در مورد مشکلات حفاظتی در نیروگاه های آن صادر شد. دادگاه فوکوئی ممنوعیت فعالیت دو رآکتور در نیروگاه تاکاهاما را ملغا کرده، و درخواست ها برای جلوگیری از فعالیت دوباره رآکتورها در نیروگاه اوهی را نیز رد کرد.

این تصمیم راه را برای بازگشایی این تأسیسات پنج سال پس از وقوع فاجعه فوکوشیما باز می کند. کانسای یکی از بزرگترین شرکت های تولید نیرو در ژاپن است و بازگشایی نیروگاه های هسته ای آن تأثیر چشمگیری بر اقتصاد این کشور خواهد گذاشت.

در همین حال، برخی از ژاپنی ها همچنان به بازگشایی این نیروگاه ها متعرض اند و نیروگاه های هسته ای را خطری هم برای مردم و هم برای محیط زیست می دانند. با وجود این اعتراضات، پیش بینی می شود که ژاپن برای تأمین نیازهای خود به انرژی، با شتاب بیشتری به استفاده از نیروگاه های هسته ای ادامه دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهر من توکیو؛ نیمهٔ آرام و نیمهٔ پرهیاهوی یک کلان شهر

سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکایی در جنوب ژاپن دست‌کم یک کشته برجای گذاشت

جدیدترین جزیره جهان در اقیانوس آرام متولد شد