دو متهم به قتل گردشگران بریتانیایی در تایلند به مرگ محکوم شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دو متهم به قتل گردشگران بریتانیایی در تایلند به مرگ محکوم شدند

دادگاه رسیدگی به پرونده قتل دو گردشگر بریتانیایی در تایلند، دو متهم میانماری را مجرم شناخت و به مرگ محکوم کرد. دیوید میلر و هانا ویدریج سپتامبر ۲۰۱۴ در جزیره کوتائو در تایلند به قتل رسیده بودند. به گزارش پلیس تایلند، قاتلان آقای میلر را به با ضرباتی به سرش به قتل رسانده و خانم ویدریج را بعد از تجاوز خفه کرده اند.

مایکل میلر، برادر دیوید میلر، با ابراز خشنودی از رأی دادگاه می گوید: «به نظر ما، مأموران پلیس تایلند، با همه دشواری هایی که در آغاز کار وجود داشت، تحقیقات دقیق و کاملی به عمل آورده اند. برخلاف آنچه وکلای متهمان می گویند، به عقیده ما شواهد علیه این دو نفر کاملاً متقاعدکننده اند.»

به گفته پلیس تایلند، متهمان پرونده، ژاو لین و وین ژاو، به جرم خود اقرار کرده اند. با این حال، اندی هال، سخنگوی سازمان دفاع از حقوق کارگران میانماری می گوید: «به نظر ما، شواهدی که در دادگاه ارائه شد نواقص زیادی داشت و به شکل شایسته گردآوری نشده بود. ما از دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی خواهیم کرد. مطمئن ایم که دفاعیات ما از متهمان بر مبنای قانون و عدالت بوده، و باید از آنان رفع اتهام شود.»

گفته می شود هردو متهم، که از کارگران غیرقانونی در تایلند بوده اند، اعترافات خود را پس گرفته و گفته اند که زیر شکنجه مجبور به اعتراف شده اند. گزارش های متعددی نیز درباره بی انضباطی و تعجیل در نمونه برداری از صحنه قتل و آزمایش دی ان ای منتشر شده است. سازمان دیدبان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای، با اشاره به حساسیت پرونده و تردیدهای فزاینده در مورد مجرمیت متهمان، خواهان محاکمه مجدد آنان به شکل شفاف و عادلانه شده است.