کشته شدن ۲۴ نفر در عملیات نیروهای دولتی در جنوب شرقی ترکیه

کشته شدن ۲۴ نفر در عملیات نیروهای دولتی در جنوب شرقی ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبرگزاری دولتی ترکیه (آناتولی) می گوید بر اثر درگیری بین نیروهای دولتی و شورشیان کرد در دو شهر جنوب شرقی این کشور ۲۴ نفر کشته شده اند. این در حالی

آگهی

خبرگزاری دولتی ترکیه (آناتولی) می گوید بر اثر درگیری بین نیروهای دولتی و شورشیان کرد در دو شهر جنوب شرقی این کشور ۲۴ نفر کشته شده اند.

این در حالی است که احمد داووداغلو، نخست وزیر ترکیه از عزم کشورش برای مقابله با شورشیان کرد جنوب شرقی این کشور خبر داده است. به گفته احمد داووداغلو هدف عملیات دولتی، جلوگیری از گسترش درگیری های موجود در سوریه و عراق به این کشور است.

یکی از ساکنان شهر جزیره (جزیره ابن عمر) در جنوب شرقی ترکیه و در مرز این کشور با عراق و سوریه می گوید: «این سیاست ها به نظرم اشتباه است. فشار بر روی کردها به حد غیر قابل قبولی رسیده است. چرا نمی توانیم با یکدیگر شریک باشیم؟ دیگر کافی است. ما خواستار صلح هستیم.»

از زمان شکسته شدن آتش بس بین دولت ترکیه و شورشیان حزب کارگران این کشور (پ کا کا) در ماه ژوئیه، مناطق جنوب شرقی ترکیه از جمله شهرهای دیاربکر، سیلوپی و جزیره شاهد درگیری نیروهای امنیتی و شورشیان کرد و به اجرا گذاشته شدن دهها مورد حکومت نظامی بوده است.

در همین حال روزنامه های نزدیک به دولت ترکیه از عملیات نیروهای دولتی در جنوب شرق این کشور به عنوان عملیات پاکسازی کامل یاد کرده اند.

هر چند دولت ترکیه می گوید که در جریان عملیات خود در مناطق کردنشین این کشور تنها “تروریستها” را مورد هدف قرار می دهد اما بسیاری از ساکنان این مناطق می گویند که هدف عملیات نیروهای دولتی تنها شورشیان مسلح نیست.

درگیریهای میان حزب کارگران ترکیه (پ کا کا) و دولت مرکزی ترکیه در سال ۱۹۸۴ آغاز شد و تاکنون ۴۰ هزار نفر در این مناقشه کشته شده اند.

#Turkish state media: 23 #PKK dead in operation in #Cizre, #Silopi. Locals say civilians targeted, 200,000 displaced since July. Dark days.

— Mark Lowen (@marklowen) December 17, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه پس از کشته شدن ۹ سرباز حملات هوایی را علیه شبه‌نظامیان کرد در عراق و سوریه انجام داد

ترکیه به تلافی کشته شدن ۱۲ سرباز حملات خود را علیه گروه‌های کرد سوریه و عراق تشدید کرد

حمله ترکیه به مواضع کردها در شمال سوریه ده‌ها کشته برجای گذاشت