آتش بس یک هفته ای در یمن آغاز شد

آتش بس یک هفته ای در یمن آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان ملل متحد از آغاز آتش بس هفت روزه در یمن خبر داد. این خبر در روزی منتشر می شود که قرار است نشست صلح یمن در سوئیس آغاز شود. ائتلاف چند کشور عربی

آگهی

سازمان ملل متحد از آغاز آتش بس هفت روزه در یمن خبر داد. این خبر در روزی منتشر می شود که قرار است نشست صلح یمن در سوئیس آغاز شود.

ائتلاف چند کشور عربی به رهبری عربستان سعودی، از ماه مارس سال جاری میلادی و پس از این که عبدالرحمان منصور هادی، رئیس جمهوری یمن مجبور به ترک کشور شد، بمباران یمن را آغاز کرد.

یکی از اهالی صنعا می گوید: «همان طور که می بینید، خانه های زیادی در اطراف ما تخریب شده است و ساکنان آنها فرار کرده اند. بعضی به مناطق حاشیه ای رفته اند و بعضی از کشور فرار کرده اند و بعضی به شهرهای دیگر رفته اند. این منطقه تبدیل به شهر ارواح شده است. هیچ کس نمی تواند میزان خسارت را برآورد کند.»

شورشیان حوثی توانسته اند کنترل شهر صنعا، پایتخت یمن را به دست بگیرند.

حدود ۵۷۰۰ نفر در جریان بمبارانهای ائتلاف کشته شده اند که حدود نیمی از آنها غیرنظامی هستند.

عربستان سعودی می گوید که هدفش «شورشیان» شیعی حوثی هستند. اما گروه های حقوق بشری می گویند که بسیاری از غیرنظامیان قربانی این حملات می شوند.

عبدالرحمان منصور هادی، رئیس جمهوری یمن پس از فرار به عربستان، توانست حدود سه ماه قبل به عدن بازگردد. او شبه نظامیان حوثی از طرف سازمان ملل متحد دعوت شده اند که در گفتگوهای صلح شرکت کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملۀ عربستان و حوثی ها به مواضع یکدیگر در آخرین ساعات پیش از آتش بس

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

ادعای مقام ایرانی: سفیر سوئیس در شب حمله به اسرائیل به‌جای وزارت خارجه به سپاه احضار شد