پلیس بلژیک در تعقیب دو مظنونی است که به فرار عامل حملات پاریس کمک کرده اند

پلیس بلژیک در تعقیب دو مظنونی است که به فرار عامل حملات پاریس کمک کرده اند
نگارش از Euronews

پلیس بلژیک در جستجوی دو مظنونی است که به فرار صلاح عبدالسلام٬ یکی از عوامل حملات سه هفته گذشته پاریس کمک کرده اند. این دو مظنون پیشتر با هویت جعلی به

پلیس بلژیک در جستجوی دو مظنونی است که به فرار صلاح عبدالسلام٬ یکی از عوامل حملات سه هفته گذشته پاریس کمک کرده اند. این دو مظنون پیشتر با هویت جعلی به همراه نفر سومی که گمان می رود عبدالسلام باشد عازم مجارستان بودند که در مرز اتریش توسط پلیس متوقف شدند.

پلیس توانسته تصاویر واقعی این دو مظنون را شناسایی کند. به گفته پلیس این دو مظنون «مسلح و خطرناک» هستند.

پلیس بلژیک شنبه گذشته دو مظنون دیگر در ارتباط با حملات پاریس دستگیر کرد. یکی از آنها جوان ۲۰ ساله فرانسوی تبار است که در فرودگاه بروکسل (هنگامی که در حال سوار شدن به هواپیمایی به مقصد مراکش بود) دستگیر شد. دیگر مظنون هم یک بلژیکی ۲۸ ساله است که در منطقه مولنبک و در جریان بازرسی پلیس از خانه اش بازداشت شد.

به گفته مقام های مجارستان یکی از طراحان حملات پاریس در بوداپست از میان پناهجویانی که از ثبت درخواست پناهندگی شان در مجارستان امتناع کرده بودند عضو گیری کرده است.

پلیس همچنان در تعقیب صلاح عبدالسلام٬ هشتمین عامل حملات پاریس است که زنده مانده. حملات پاریس ۱۳۰ کشته برجای گذاشت. تحقیقات پلیس حاکی از آن است که صلاح عبدالسلام در شب حادثه٬ بمگذاران انتحاری را به استادیوم ملی فرانسه رسانده بود.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس