برپایی روز حراج بزرگ در آمریکا

برپایی روز حراج بزرگ در آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران نفر از مردم آمریکا همزمان با روز حراج بزرگ موسوم به “جمعه سیاه” در این کشور از نیمه شب در صف های تشکیل شده در مقابل فروشگاهها منتظر ایستادند

آگهی

هزاران نفر از مردم آمریکا همزمان با روز حراج بزرگ موسوم به “جمعه سیاه” در این کشور از نیمه شب در صف های تشکیل شده در مقابل فروشگاهها منتظر ایستادند تا اجناس مورد نظر خود را با بهای اندک خریداری کنند.

روز حراج بزرگ در آمریکا که شلوغترین روز خرید سال در این کشور محسوب می شود، هر سال همزمان با آخرین جمعه ماه نوامبر و یک روز پس از روز شکرگزاری برپا می شود.

برای بسیاری در صف ایستادن و خرید وسیله و یا جنس مورد نظرشان یک پیروزی محسوب می شود. یک خریدار زن که به فروشگاه اسباب بازی فروشی «تویز آر آس» آمده، از خرید خود راضی است: «ارزش آنرا داشت زیرا توانستم آنچه را می خواستم، بخرم.»

یک خریدار مرد نیز می گوید: «حدود ساعت سه و نیم صبح اینجا آمدم و درهای فروشگاهها ساعت ۵ صبح باز شد، بنابراین یک ساعت و نیم منتظر ایستادم . اما با توجه به خریدی که انجام دادم، خوشحالم.»

آمار نشان می دهد، همزمان با حراج بزرگ امسال خریداران آمریکایی در ساعات بین نیمه شب تا ۵ صبح بیش از یک میلیارد دلار نیز خرید آنلاین داشته اند که ۲۲ درصد بیش از رقم ثبت شده در سال گذشته است.

برپایی جمعه سیاه و یا روز حراج بزرگ اگرچه سنتی قدیمی در آمریکا به شمار می رود اما در برخی دیگر کشورها از جمله بریتانیا نیز چند سالی است که آغاز شده و به اشکالی متفاوت برگزار می شود.

بر اساس آمار رسمی، حدود ۷۷ درصد از خرده فروشان بریتانیا همزمان با حراج بزرگ نسبت به فروش محصولات خود با بهای اندک اقدام می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح ۹ اتهام مالیاتی جدید علیه هانتر بایدن علاوه بر خرید غیرقانونی اسلحه

داده‌های سرشماری جدید؛ پردرآمدترین و کم‌درآمدترین لیسانسه‌ها در آمریکا کدامند؟

مقام آمریکایی: ایران در برنامه‌ریزی و اجرای حملات حوثی‌های یمن نقش دارد