پرونده آزار جنسی کودکان در بریتانیا: نمایندگان پارلمان زیر ذره بین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پرونده آزار جنسی کودکان در بریتانیا: نمایندگان پارلمان زیر ذره بین

رئیس کمیته تحقیق درباره آزار جنسی کودکان در بریتانیا می گوید که کلیه مقامهای بلندپایه کلیسای انگلیکان و کاتولیک و کلیه نمایندگان کنونی و سابق پارلمان بریتانیا درصورت نیاز مورد تحقیق و بازجویی قرار می گیرند.

قاضی لوول گودارد، می گوید: «سالها است که موضوع سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک در سطح ملی و بین المللی مورد توجه بوده است. ما همچنین تحقیقات مشابهی را درباره این موضوع در مذاهب دیگر انجام می دهیم.»

این تحقیق که از نظر گستردگی در تاریخ بریتانیا بی سابقه است بر دوازده مورد تمرکز دارد. از جمله این موارد می توان به سوء استفاده جنسی از کودکان تحت سرپرستی شوراهای محلی و مدارس و مرکز نگهداری کودکان مجرم و سوء استفاده جنسی مرتبط با اعضای پارلمان بریتانیا اشاره کرد.

محور اصلی این تحقیقات بررسی این موضوع است که آیا افراد قدرتمند در عرصه سیاسی یا اطلاعاتی بریتانیا در سالیان گذشته مانع کشف حقیقت شده اند یا خیر.

یکی از موارد مهم این تحقیق به بررسی پرونده پیتر بال، اسقف سابق بریتانیایی اختصاص دارد که در پی اعتراف به سوء استفاده جنسی از یک پسر هجده ساله زندانی شد.

جنجالی که چهار سال قبل پس از مرگ جیمی سویل، چهره سرشناس رسانه ای بریتانیا، به پا شد بحث درباره آزار جنسی توسط افراد سرشناس و قدرتمند را در این کشور آغاز کرد. پس از مرگ جیمی سویل، شماری از افرادی که حدود سی یا چهل سال قبل مورد آزار جنسی توسط او قرار گرفته بودند در این باره صحبت کردند.