Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر جمهوری اسلامی: نباید مسئله نفوذ را کمرنگ جلوه داد

رهبر جمهوری اسلامی: نباید مسئله نفوذ را کمرنگ جلوه داد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پنجم آذرماه (روز بسیج در ایران) در جمع فرماندهان بسیج، بار دیگر به مساله «نفوذ» پرداخته و هشدارهای اخیرش درباره خطر آنچه «نفوذ» خوانده را تکرار کرد.

به گزارش خبرگزاری های ایران رهبر جمهوری اسلامی «مسائل حاشیه ای» را مکمل جریان نفوذ دانست و گفت: «کسانی که بر ارزش ها و اصالت ها پای می فشرند به افراطی گری و تندروی متهم می شوند تا در سایه سکوت آنها و تضعیف تدریجی ارزشها و آرمانها، زمینه تحقق اهداف پروژه نفوذ فراهم شود.»

وی با انتقاد شدید از کسانی و جریان هایی که با اتهام افراطی گری، بسیج را تخطئه می کنند افزود: «نمی گوییم این افراد و جریان ها، این کار را آگاهانه انجام می دهند اما با این اتهامات، دانسته یا ندانسته، خاکریز مستحکمِ بسیج را تضعیف و پروژه خطرناک نفوذ دشمن را تکمیل می کنند.»

آقای خامنه ای اولین بار مرداد ماه امسال به فاصله اندکی پس از حصول توافق جامع اتمی با گروه ۱+۵ گفته بود مقام‌های آمریکایی در توافق جامع اتمی با ایران قصد داشته‌اند راهی برای نفوذ در این کشور پیدا کنند، اما «ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست.»

به فاصله کوتاهی پس از این سخنرانی، محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، از دستگیری عوامل نفوذ در رسانه‌ها و استخدام افرادی برای اجرای اهداف آنان خبر داد. اما یک روز پس از سخنان فرمانده سپاه، حسن روحانی، رییس جمهوری ایران با بیان اینکه «نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند» گفته بود: «اگر رهبری انقلاب کلامی را عنوان می‌کنند به درستی آن را بفهمیم و پیاده کنیم و اجازه ندهیم افرادی از این کلمات در راستای منافع شخصی، گروهی و جناحی خود سوء استفاده کنند».

وی تاکید کرده بود: «نباید خدای ناکرده برخی بخواهند از این کلمات و واژگان سوء استفاده کنند و این‌طور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم».

اما امروز علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به این سخنان روحانی گفت: «برخی به طرح موضوع نفوذ واکنش نشان دادند و گفتند که از این موضوع، استفاده جناحی می شود البته اگر کسانی از آن استفاده جناحی می کنند، کار اشتباهی است، اما این حرفها نباید موجب غفلت از اصل موضوع نفوذ و فراموشی آن شود.»

وی افزود: «نباید با استناد به سوءاستفاده احتمالی و جناحی برخی اشخاص، اصل قضیه نفوذ و اهمیت این مسئله را کمرنگ جلوه داد.»

آقای خامنه‌ای در ادامه در توضیح نفوذ گفت: «نفوذ جریانی، از نفوذ فردی خطرناک‌تر است. نفوذ جریانی یعنی شبکه‌سازی در داخل ملت به‌ وسیله‌ پول و جاذبه‌های جنسی با هدف تغییر باورها، آرمان‌ها، نگاه‌ها و سبک زندگی. آماج نفوذ جریانی، نخبگان، افراد موثر، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران هستند. نفوذ خطر بزرگی است.»

رهبر ایران در پایان بار دیگر بر «دشمنی آمریکا» تاکید کرد و گفت مواضع جمهوری اسلامی ایران در قضایای مختلف منطقه، حمایت از مردم فلسطین بحرین، یمن و سوریه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میمنت حسینی چاوشی آزاد شد

بازداشت‌ها و فشارهای زودهنگام پسا انتخابات؛ آیا پزشکیان اراده و توان نجات زندانیان سیاسی را دارد؟

تحلیل‌گرغربی: این پیروزی را نمی‌توان تصادفی دانست؛ سانسورعبارت «اگر رهبری نبود» پزشکیان در تلویزیون