Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

زن انتحار کننده در آپارتمان « سن-سنت-دنی» کیست؟

زن انتحار کننده در آپارتمان « سن-سنت-دنی» کیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه پلیس فرانسه به بررسی های خود در آپارتمان استفاده شده در تیراندازی سن سنت دونی ادامه می دهد، موضوع حضور یک زن انتحارکننده مباحث زیادی را در

آگهی

در حالیکه پلیس فرانسه به بررسی های خود در آپارتمان استفاده شده در تیراندازی سن سنت دونی ادامه می دهد، موضوع حضور یک زن انتحارکننده مباحث زیادی را در میان رسانه ها و تحلیلگران فرانسوی به راه انداخته است.

اخبار از نسبت فامیلی این زن با عبدالحمید اباعود معروف به ابوعمر و مغز متفکر حملات پاریس حکایت می کنند. هر چند مقامات فرانسه هنوز قطعیت این اخبار را تایید نکرده اند اما رسانه های بلژیکی، می گویند این زن ۲۶ ساله «حسنا ایت بولاحسن» نام دارد و دختر عمه یا دختر خالۀ ابوعمر است.

کارول آندره دسورن، جامعه شناس فرانسوی معتقد است که این زن در فضایی بزرگ شده است که به تندرو شدن وی کمک کرده است: «پدیده ای که در ارتباط با پدیدۀ دیگری ایجاد می شود. ما این مساله را تقلید از توهم گروهی می نامیم و از زمانیکه یک نفر از گروه عملی را مرتکب می شود، اعضای دیگر آن دسته و یا آن تفکر این عمل را تکرار می کنند.»

بر اساس اطلاعاتی که در روزنامه های بلژیکی منتشر شده، این زن جوان که ملیت فرانسوی دارد و اهل منطقۀ «گروتسوالد» در نزدیکی مرز آلمان است، مدتی نیز در پاریس زندگی می کرده و بارها از علاقه خود برای پیوستن به داعش و جهاد سخن گفته بوده است.

گفته می شود عبدالحمید اباعود که پیش از این گمان می شد در سوریه به سر می برد، در آپارتمان مورد حمله قرار گرفته در سن سنت دونی حضور داشته است.

پلیس فرانسه روز چهارشنبه و ساعاتی پس از این حمله اعلام کرد این عضو داعش در میان دستگیرشدگان نیست. در این حمله هفت نفر از افراد مسلح دستگیر و دو نفر از جمله یک زن نیز کشته شده اند. پلیس می گوید در حال تحقیقات برای شناسایی مرد کشته شده در این آپارتمان است تا از هویت وی اطمینان حاصل کند.

عبدالحمید اباعود که اهل محله مولن بک بروکسل است در سال ۲۰۱۳ میلادی به سوریه رفته و به داعش پیوسته است. بنا به اخبار اعلام شده، داعش وی را مامور برنامه ریزی و انجام حملات مسلحانه در کشورهای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بلژیک قبلا از برادران عبدالسلام بازجویی کرده بود

عبدالحمید اباعود، مغز متفکر حملات تروریستی پاریس کیست؟

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند