پلیس بلژیک قبلا از برادران عبدالسلام بازجویی کرده بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیس بلژیک قبلا از برادران عبدالسلام بازجویی کرده بود

پلیس بلژیک امروز کافه ای را که پاتوق برادران عبدالسلام بود، بست. این کافه که در محله مولن بک شهر بروکسل واقع شده، ظاهری کاملاً عادی دارد. اما به گفته افراد محلی خرید فروش مواد مخدر در آن صورت می گرفته است. دولت بلژیک اعلام کرد که قبلاً از این دو برادر بازجویی کرده اما آنها را بازداشت نکرده بوده است. با این وجود، این اطلاعات به مقامات فرانسه منتقل نشده بود.

یکی از کسانی که ابراهیم عبدالسلام را می شناخته می گوید: «از آن کسانی بود که ویدئوهای زیادی درباره داعش تماشا می کرد. بعضی وقتها که عصبانی می شد می گفت: “من همه چیز را می فرستم روی هوا!” اما چون کسی بود که خیلی گراس می کشید، می گفتیم شاید مغزش تاب برداشته است. فکر می کردید کمی سبک مغز و دیوانه است. او تقریبا یک هفته پیش به محله آمد و گفت می خواهد چند کلاشینکف را پنهان کند، چون می شناختیمش گفتیم : “ابراهیم شوخی نکن“، اما او گفت : “نه مسأله جدی است. من آنقدر مواد منفجره دارم که بلژیک را بفرستم روی هوا!“»

فرانسوا شِپمن، شهردار مولن بک می گوید: «برادران عبدالسلام، بچه های فقیری نبودند که والدینشان چیزی نداشته باشند، و در خیابان بزرگ شده باشند، آنها تحصیل کرده بودند، کار داشتند، خانواده آنها خانه ای داشت و با وجود همه اینها، به بنیادگرایی و تروریسم رو آوردند.»

به گفته مقامات پلیس ابراهیم عبدالسلام روز جمعه با انفجار کمربند انتحاری خود را در خیابان ولتر پاریس کشت اما برادر او صالح همچنان تحت تعقیب قرار دارد.

به گفته برخی منابع خبری، ابراهیم عبدالسلام مالک این کافه بوده است و برادرش صالح آن را اداره می کرده، اما درست شش ماه پیش از حملات پاریس، ابراهیم تمامی سهم خود در این کافه را فروخته است.