عملیات بازرسی پلیس فرانسه در سراسر کشور ادامه دارد

عملیات بازرسی پلیس فرانسه در سراسر کشور ادامه دارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه روز پس از حملات مرگبار پاریس ‍پلیس فرانسه از کشف بیش از ۳۰ سلاح از جمله چهار سلاح جنگی خبر داد. این کشفیات در چهارچوب عملیات گسترده پلیس طی ۴۸

آگهی

سه روز پس از حملات مرگبار پاریس ‍پلیس فرانسه از کشف بیش از ۳۰ سلاح از جمله چهار سلاح جنگی خبر داد.

این کشفیات در چهارچوب عملیات گسترده پلیس طی ۴۸ ساعت گذشته و بازرسی از ۱۶۸ نقطه در سراسر کشور صورت گرفته است. به گفته پلیس ۲۳ نفر هم تحت بازجویی قرار گرفته اند و ۱۰۴ نفر هم در بازداشت خانگی هستند.

عملیات گشت زنی و بازرسی پلیس در شهرهای مختلف از جمله پاریس٬ لیون٬ مارسی٬ تولوز٬ استراسبورگ٬ لیل٬ و گرونوبل در حالی در جریان است که دولت فرانسه برای سه ماه آینده در سراسر کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

به گفته برنارد کازنو٬ وزیر کشور فرانسه این عملیات تازه شروع شده و ادامه دارد. او گفت: «جمهوری به آنچه روی داده بطور جدی و تمام عیار پاسخ خواهد داد. هرکسی که جمهوری را هدف قرار دهد گرفتار خواهد شد. جمهوری با عاملان٬ مشارکت کنندگان و آموزش دهندگان این حملات بی امان برخورد می کند.»

در پی حوادث ناگوار جمعه سیاه پاریس که بیش از ۱۲۹ کشته و ۳۵۰ زخمی برجای گذاشت تدابیر امنیتی در سراسر فرانسه به شدت افزایش یافته و حضور سنگین نیروهای امنیتی در امکان عمومی کاملا محسوس است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان فرانسوی در آستانه کسب یک حق بنیادین؛ سنا لایحه‌ گنجاندن حق سقط جنین در قانون اساسی را تصویب کرد

جنبش «من هم» برای پسران؛ گرفتن یک نقش سینمایی در ازای لطف جنسی، بازیگرمرد فرانسوی چه می‌گوید؟

رایانه و کارت‌های حافظه حاوی طرح‌های ایمن‌سازی بازی‌های المپیک پاریس به سرقت رفت