Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نوجوانان پاریسی می گویند نگران آیندۀ خود هستند اما نمی ترسند

نوجوانان پاریسی می گویند نگران آیندۀ خود هستند اما نمی ترسند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مدارس، فروشگاهها، ادارات و اماکن عمومی پاریس روز دوشنبه مجددا کار خود را پس از حملات تروریستی در این شهر از سر گرفتند. خبرنگار یورونیوز به میان دانش

آگهی

مدارس، فروشگاهها، ادارات و اماکن عمومی پاریس روز دوشنبه مجددا کار خود را پس از حملات تروریستی در این شهر از سر گرفتند.

خبرنگار یورونیوز به میان دانش آموزان دبیرستان ولتر رفته است. این دبیرستان در بلوار رپوبلیک (جمهوری) و در فاصلۀ کمی از سالن تئاتر باتاکلان قرار دارد که شامگاۀ سیزدهم نوامبر مورد حملۀ تروریست ها قرار گرفت.

یکی از معلمان این دبیرستان می گوید: «همۀ پرسنل و دانش آموزان امروز جمع شدند و دقایق پراحساسی را تجربه کردیم. دانش آموزان، معلم ها، مدیر دبیرستان، همه و همه به خوبی با همبستگی به این حادثه عکس العمل نشان دادند.»

طی دو روز پس از حوادث تروریستی پاریس، چگونگی مواجهۀ نوجوانان با این موضوع یکی از مباحث اصلی مطرح شده از سوی مسئولان و کارشناسان فرانسه بود.

ساشا هجده سال دارد و می گوید: «اتفاقاتی که روی داده است، نمی تواند ما را از ادامۀ زندگی بازدارد. می خواهم به همه بگویم ما مانند گذشته به زندگی ادامه خواهیم داد. البته که این ماجرا همۀ ما را غمگین کرده است و همۀ ما شوکزده هستیم اما نمی ترسیم. ما باید به کشورمان اعتماد کنیم.»

ژاد هم هجده سال دارد اما از نسل گذشته انتقاد می کند و می گوید: «آنها یک دنیای عجیب و پر از جنگ را برای ما به میراث گذاشته اند. من شاید آینده ای داشته باشم اما از خودم می پرسم وقتی نوبت فرزندان ما برسد آیا واقعا چیز خوبی باقی خواهد ماند. همین الان هم دنیا پر از مشکلات طبیعی است و آدم ها هم دائما با هم جنگ می کنند. هیچ اعتبار و اطمینانی به یک آیندۀ خوب وجود ندارد.»

خبرنگار یورونیوز از مقابل این دبیرستان می گوید: «ولتر به خاطر مبازره با تعصب مذهبی و آزادی تفکر شهرت دارد. برای جوانان پاریسی بدون شک این موضوعات معنای ویژه ای یافته اند.»

جمعه شب دست کم هفت حملۀ تروریستی در نقاط مختلف پاریس به وقوع پیوست و داعش، مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است. در این حملات ۱۲۹ نفر کشته شدند و نزدیک به ۳۰۰ نفر نیز مجروح شده اند که حال برخی از آنها نامناسب گزارش می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

به دختر۱۲ ساله یهودی در پاریس تجاوز شد؛ادعای رهبر جامعه یهودیان فرانسه درباره ارتباط تجاوز و فلسطین

ضد فرانسه یا شکنجه‌گر زندانیان در ایران؛ انجمن حقوق بشری شکایتی را علیه « بشیر بی‌آزار» ارائه داد

راست‌های افراطی فرانسه و جنگ اوکراین؛ باردلا: به کی‌یف موشکی که خاک روسیه را هدف بگیرد نمی‌دهم