Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتریش و مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی به ایجاد موانع در مرزها می اندیشند

اتریش و مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی به ایجاد موانع در مرزها می اندیشند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وین به منظور مقابله با ورود غیرقانونی مهاجران به اتریش از احتمال ایجاد حصاری در مرز این کشور با اسلوونی خبر داده است. پیشتر نیز اسلوونی اعلام کرده

آگهی

وین به منظور مقابله با ورود غیرقانونی مهاجران به اتریش از احتمال ایجاد حصاری در مرز این کشور با اسلوونی خبر داده است. پیشتر نیز اسلوونی اعلام کرده بود که احداث موانعی با سیم خاردار در امتداد مرزهایش با کرواسی را از روز چهارشنبه آغاز کرده است.

این نخستین بار است که دو عضو پیمان شنگن مرزهای مشترک خود را حصارکشی می کنند. در عین حال مقام های دو کشور ایجاد این موانع را موقتی خوانده اند.

اتریش می گوید در صورت لزوم آماده است تا طی ۴۸ ساعت این موانع را در طول ۲۵ کیلومتر از مرز مشترک این کشور با اسلوونی ایجاد کند.

مجارستان که پیشتر مرزهایش را با صربستان، کرواسی و اسلوونی حصارکشی کرده بود حالا به ایجاد چنین موانعی در مرز با رومانی می اندیشد.

رئیس دفتر نخست وزیری مجارستان گفت: «ما می توانیم و آماده ایم تا طی مدت کوتاهی موانع امنیتی را در مرز رومانی مجارستان مستقر کنیم. در بدترین حالت ممکن، ما دست به چنین اقدامی خواهیم زد. نه فقط به این دلیل مایل به انجام آن هستیم بلکه برای دفاع از کشورمان این کار را خواهیم کرد.»

از سوی دیگر سوئد نیز کنترل ها در مرز خود با دانمارک را ادامه می دهد.

همزمان رهبران اتحادیه اروپا با اذعان به اهمیت استراتژیک ترکیه توافق کردند که از آنکارا برای حضور در نشست آتی این اتحادیه با هدف یافتن راه حلی برای مقابله با سیل ورود مهاجران به اروپا دعوت به عمل آورند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش سازمانهای مدافع حقوق بشر درباره آزار پناهجویان توسط پلیس در بلغارستان

اروپا از ترکیه کمک می خواهد

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست