اتریش و مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی به ایجاد موانع در مرزها می اندیشند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اتریش و مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی به ایجاد موانع در مرزها می اندیشند

وین به منظور مقابله با ورود غیرقانونی مهاجران به اتریش از احتمال ایجاد حصاری در مرز این کشور با اسلوونی خبر داده است. پیشتر نیز اسلوونی اعلام کرده بود که احداث موانعی با سیم خاردار در امتداد مرزهایش با کرواسی را از روز چهارشنبه آغاز کرده است.

این نخستین بار است که دو عضو پیمان شنگن مرزهای مشترک خود را حصارکشی می کنند. در عین حال مقام های دو کشور ایجاد این موانع را موقتی خوانده اند.

اتریش می گوید در صورت لزوم آماده است تا طی ۴۸ ساعت این موانع را در طول ۲۵ کیلومتر از مرز مشترک این کشور با اسلوونی ایجاد کند.

مجارستان که پیشتر مرزهایش را با صربستان، کرواسی و اسلوونی حصارکشی کرده بود حالا به ایجاد چنین موانعی در مرز با رومانی می اندیشد.

رئیس دفتر نخست وزیری مجارستان گفت: «ما می توانیم و آماده ایم تا طی مدت کوتاهی موانع امنیتی را در مرز رومانی مجارستان مستقر کنیم. در بدترین حالت ممکن، ما دست به چنین اقدامی خواهیم زد. نه فقط به این دلیل مایل به انجام آن هستیم بلکه برای دفاع از کشورمان این کار را خواهیم کرد.»

از سوی دیگر سوئد نیز کنترل ها در مرز خود با دانمارک را ادامه می دهد.

همزمان رهبران اتحادیه اروپا با اذعان به اهمیت استراتژیک ترکیه توافق کردند که از آنکارا برای حضور در نشست آتی این اتحادیه با هدف یافتن راه حلی برای مقابله با سیل ورود مهاجران به اروپا دعوت به عمل آورند.