Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگرانی مردم مونترال از آلودگی آبهای رودخانه سنت لورنس

نگرانی مردم مونترال از آلودگی آبهای رودخانه سنت لورنس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آغاز عملیات پاکسازی لوله ها فاضلاب با روشی غیر سنتی در شهر مونترال کانادا نگرانی مردم این منطقه را در پی داشته است. این روش بحث برنگیز که به گفته

آگهی

آغاز عملیات پاکسازی لوله ها فاضلاب با روشی غیر سنتی در شهر مونترال کانادا نگرانی مردم این منطقه را در پی داشته است.

این روش بحث برنگیز که به گفته مقام های شهرداری مونترال حدود یک هفته زمان می برد، سبب می شود بیش از ۸ میلیارد لیتر فاضلاب خام به طور مستقیم وارد رودخانه سنت لورنس شود.

مقام های رسمی این منطقه می گویند، اجرای این پروژه ضروری است و به دلیل مشکلات موجود در بدنه لوله های فاضلاب باید با سیستم قدیمی تصفیه جایگزین شود.

گروه های طرفدار محیط زیست از شهروندان خواسته اند تا در این مدت از انداختن هرگونه دارو، کاندوم و یا تامپون به دورن توالت های خود جلوگیری کنند تا مانع از آلوده شدن آب با موادی شوند که قابل تصفیه نیست.

دنیس کودر، شهردار مونترال نیز گفت: «ما این تصمیم را با وجود اینکه می دانیم مخالفانی دارد و با توجه به مسئولیتی که برعهده داریم اتخاذ کرده ایم. اگر می توانستیم از این انتخاب صرف نظر کنیم قطعا این کار را انجام می دادیم.»

مقام های شهرداری عملیات آزاد سازی لوله ها برای واریز فاضلاب های خام به دورن رودخانه را از بعد از نیمه شب چهارشنبه آغاز کرده اند و می گویند، این عملیات ممکن است سبب آلودگی ماهی های رودخانه شود اما تاثیری بر آب آشامیدنی و مصرفی شهروندان نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کانادا و معضل سرایت یک بیماری اجتماعی؛ شمار بی‌خانمان‌ها به ده‌ها هزار نفر رسید

انرژی زمین‌گرمایشی؛ اروپا چگونه از سفره‌های آبی زیرزمینی گرما تولید می‌کند؟

خشک‌ شدن دریاچه حمرین عراق؛ آیا ایران مقصر است؟‌