Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش تند ورزشکاران المپیکی به دوپینگ ورزشکاران روس

واکنش تند ورزشکاران المپیکی به دوپینگ ورزشکاران روس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسوایی دوپینگی بودن ورزشکاران روس بسیاری از قهرمانان دوومیدانی که در المپیک لندن شرکت داشته اند را به واکنش واداشت. آلیشیا مونتانو یکی از آنها است

آگهی

رسوایی دوپینگی بودن ورزشکاران روس بسیاری از قهرمانان دوومیدانی که در المپیک لندن شرکت داشته اند را به واکنش واداشت. آلیشیا مونتانو یکی از آنها است وی پس از مدال آوران روس در ۸۰۰ متر دوی سرعت در جای چهارم قرار گرفت.

آلیشیا مونتانو، مقام چهارم المپیک لندن می گوید: “شما نمی توانید احساسات زمان دریافت مدال را به من بازگردانید. افتخار ملی و حسی شعف و غروری که آنزمان دارید را چگونه می خواهید به من بازگردانید، زمانی که به پرچم کشورمان که بالا می رود نگاه می کنید. در پایان تنها حسی که دارید این که همه چیزتان را به سرقت برده اند.”

نایب رئیس فدراسیون دوومیدانی روسیه از ورزشکاران کشور حمایت می کند و حکم آژانس جهانی را ناعادلانه می داند.

این افشاگریها باعث خواهد شد بسیاری از اسپانسرها میدان بازیهای المپیک و دوومیدانی را ترک کنند و این به ضرر این ورزش مادر خواهد بود. یکی از کارشناسان ورزشی می گوید: “ جالب است که یکطرفه ورزشکاران روس را محروم می کنند و این موضوع تنها مربوط به روسها می شود. قضاوت یکطرفه، در حالیکه رسوایی دوپینگ جهانی است، در کنیا در آفریقا و در اروپا، مشکلی است که جهان ورزش با آن مواجه است و باید راه حل مشترکی برای آن بیابد.”

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ از فدراسیون بین المللی دوومیدانی خواسته مانع از شرکت روسیه در بازیهای المیپک ریو شود اما این فدراسیون هنوز تصمیم نهایی در اینباره را نگرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پل پوگبا پس از اعلام حکم محرومیت ۴ ساله به دلیل دوپینگ: دل‌شکسته، شوکه و غمگینم

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟

محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد