Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ادای احترام ووچیچ به قربانیان قتل عام سربرنیتسا همراه با وعده کمک ۵ میلیون یورویی

ادای احترام ووچیچ به قربانیان قتل عام سربرنیتسا همراه با وعده کمک ۵ میلیون یورویی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکساندر ووچیچ، نخست وزیر صربستان روز چهارشنبه در شهر سربرنیتسا در بوسنی و هرزگوین به بیش از ۸ هزار مرد و جوان مسلمانی که در سال ۱۹۹۵ میلادی توسط صرب

آگهی

الکساندر ووچیچ، نخست وزیر صربستان روز چهارشنبه در شهر سربرنیتسا در بوسنی و هرزگوین به بیش از ۸ هزار مرد و جوان مسلمانی که در سال ۱۹۹۵ میلادی توسط صرب ها در این شهر قتل عام شدند، ادای احترام کرد.

آقای ووچیچ که برای شرکت در کنفرانسی دو روزه در خصوص سرمایه گذاری در سربرنیتسا، شهر به نسبت فقیر بوسنی و هرزگوین به سر می برد از اختصاص کمک ۵ میلیون یورویی بلگراد برای پویایی این شهر خبر داد.

دو میلیون یورو از این مبلغ تا روز دوشنبه در اختیار دولت و مسئولان بوسنیایی قرار خواهد گرفت.

نخست وزیر صربستان در خصوص قتل عام ۲۰ پیش در این شهر گفت:«هیچوقت از اظهار نظر علنی در خصوص آنچه در سربرنیتسا روی داد طفره نرفته ام. سرخم کردن من در برابر قربانیان سرنیتسا نشان از احترامی دارد که من به آنان قائلم.»

الکساندر ووچیچ در ماه ژوئیه گذشته هنگامی که در مراسمی دیگر به قربانیان سربرنیتسا ادای احترام می کرد توسط گروهی از بوسنیایی ها با سنگ و بطری مورد حمله قرار گرفت و با سری زخمی مجبور به ترک مراسم شد.

بیست سال پیش نظامیان ارتش صربستان در حضور چهارصد سرباز پاسدار صلح مسلح هلندی ۸ هزار مرد و پسر مسلمان را در سربرنیتسا به خاک و خون کشیدند و بزرگترین قتل عام و نسل کشی در تاریخ اروپا را پس از جنگ جهانی دوم رقم زدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیست و پنجمین سالگرد قتل‌عام سربرنیتسا

دادگاه عالی هلند مسئولیت کلاه‌آبی‌های این کشور در قتل عام مسلمانان سربرنیتسا را محدود توصیف کرد

پارسال پوتین امسال اوربان؛ مدال قصاب بالکان بر گردن نخست‌وزیر مجارستان