Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کرملین: گزارش ها درباره آگاهی دولت از دوپینگ ورزشکاران "بی اساس" است

کرملین: گزارش ها درباره آگاهی دولت از دوپینگ ورزشکاران "بی اساس" است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کرملین گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ درباره آگاهی و دست داشتن مقام های دولت روسیه در دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی را “بی اساس” دانست. این

آگهی

کرملین گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ درباره آگاهی و دست داشتن مقام های دولت روسیه در دوپینگ ورزشکاران دو و میدانی را “بی اساس” دانست.

این سازمان در گزارشی ۳۲۵ صفحه ای درباره آگاهی دولت روسیه در جریان دوپینگ ورزشکاران این کشور خواستار حذف این کشور از بازیهای بین المپیک سال ۲۰۱۶ میلادی از جمله المپیک ریو شد.

ویتالی موتکو، وزیر ورزش روسیه در این باره گفت: «در صورتی که بتوانیم دلیل اصلی این نتیجه گیری کمیسیون را بیابیم وارد عمل خواهیم شد و تصمیماتی از طرف بخش مقابله با دوپینگ دولت اتخاذ خواهیم کرد. نمی توانیم اجازه دهیم که دیگر ورزشکاران و مربیان صادق نیز زیر سایه این اتهام قرار گیرند. شاهدیم که این سایه ای است که تمامی روسیه را فرا گرفته است.»

همزمان جارد تالنت، ورزشکار استرالیایی و برنده مدال های برنز و نقره رقابتهای پیاده روی در مسافت ۵۰ و ۲۰ کیلومتر نیز می گوید: «تمامی گروه همراه ما کاملا شوکه هستند از اینکه متوجه شدند فردی که من را در لندن ۲۰۱۱ شکست داده بود باید قبل از بازی محروم می شد اما تا پس از مسابقات در لندن از بازی مرحوم نشد و در واقع فدراسیون با وجود اینکه می دانست او تخلف و دوپینگ کرده بازهم به او اجازه بازی داد .»

بر اساس گزارش ها، آزمایشگاه ضد دوپینگ روسیه، بیش از هزار نمونه آزمایشگاهی ورزشکاران این کشور را برای جلوگیری از تجدید این آزمایش ها توسط سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ از بین برده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همکاران تجاری فدراسیون دو و میدانی روسیه تحت فشار قرار دارند

رسوایی دوپینگ ممکن است به حذف روسیه از المپیک ریو منجر شود

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه برای شرکت در المپیک ریو شد