آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه برای شرکت در المپیک ریو شد

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ خواستار محرومیت روسیه برای شرکت در المپیک ریو شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ با برگزاری یک کنفرانس خبری از سوی اعضای کمیته مستقل تحقیقات درباره دوپینگی بودن ورزشکاران دوومیدانی، افشاگریهای متعددی

آگهی

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ با برگزاری یک کنفرانس خبری از سوی اعضای کمیته مستقل تحقیقات درباره دوپینگی بودن ورزشکاران دوومیدانی، افشاگریهای متعددی درباره موارد متعدد استفاده از مواد انرژیزا و دویپنگی بودن قهرمانان این رشته مطرح کرد.

در این افشاگریها اتهامات مستقیم علیه دولت روسیه ای مطرح شد و این آژانس خواستار محرومیت روسیه از شرکت در تمامی رقابتهای رسمی دوومیدانی شد.

دیک پاوند، رئیس کمیته مستقل مبارزه با دوپینگ فدراسیون دوومیدانی که زیر نظر فدراسیون جهانی مبارزه با دوپینگ فعالیت کرده است، می گوید: “برای المیپک سال ۲۰۱۶ امیدواریم که فدراسیون بین المللی دوومیدانی روسیه محروم شود. امیدواریم که این فدراسیون داوطلبانه این کار را انجام دهد تا دستکم ورزشکاران این کشور بتوانند در فضای سالم و جدید در رقابتهای بین المللی شرکت کنند. اگر آنها انجام ندهند بطور حتم ورزشکاران این کشور را محروم خواهیم کرد. امیدوارم که روسها این موضوع را درک کنند و خود بدنبال اصلاحات و تغییرات اساسی در این زمینه باشند.”

این آژانس اعلام کرد دست کم پنج تن از قهرمانان المپیکی روسیه دوپینگی بوده اند و دولت روسیه از سوی مسئولان این آژانس متهم شد که پشتیبان دوپینگ سازماندهی ورزشکاران بوده است. نام قهرمان دو ۸۰۰ متر روسیه در بازیهای المپیک لندن در میان متهمان آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ دیده می شود. همچنین این آژانس اعلام کرد بازیهای المپیک لندن آلوده به حضور ورزشکاران متعدد دوپینگی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حلقه‌های اسرارآمیز در دل صحرای نامیب از کجا آمده‌اند؟

بازی‌های آسیایی هانگژو؛ مجموع مدال‌های ایران به ۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز رسید

رکورددار ماراتن ایران: امیدوارم بالاخره روزی یک مسابقه بین المللی در ایران برگزار شود