Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش رئیس جمهوری ایران به بازداشت روزنامه نگاران

واکنش رئیس جمهوری ایران به بازداشت روزنامه نگاران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به دنبال بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران در آستانه سالروز گروگانگیری در سفارت آمریکا و متهم کردن آنها به عوامل نفوذ سرویس های غربی در رسانه ها توسط یک “کارشناس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران“، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

آقای روحانی روز ۱۳ آبان در جلسه هیات دولت طی سخنانی به این بازداشت ها و پرونده سازی ها اعتراض کرد و از جمله گفت: «مردم ما مردم بیداری هستند، کاملا متوجه هستند. از فردا صبح با هرکه مخالفیم نگوئیم این جور و آن جور است و یک انگی به او بچسبانیم و بخواهیم حزبی را به کنار برانیم. این به عکس خود تمام می شود.»

طی چند روز اخیر عیسی سحرخیز روزنامه نگار و فعال سیاسی، احسان مازندرانی مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان، آفرین چیت ساز ستون نویس روزنامه ایران و سامان صفرزایی روزنامه نگار مجله اندیشه پویا بازداشت شده اند. رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره غیر مستقیم به این بازداشت ها گفت: «بیخودی نرویم یک نفر دو نفر را از اینجا و آنجا به بهانه ای بگیریم، پرونده سازی بکنیم، بعد بیائیم این پرونده را بزرگ بکنیم در کشور، بعد بگوئیم این خط، خط نفوذ است، این جریان، جریان نفوذ است.»

به نظر برخی تحلیل گران، اقدام سازمان های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی در دستگیری روزنامه نگاران و فعالان مدنی با استناد به هشدارهای رهبر جمهوری اسلامی صورت می گیرد که به ویژه پس از توافق هسته ای (برجام) بارها نسبت به خطر نفوذ آمریکا هشدار داده است.

آقای روحانی در سخنان خود در جلسه هیات دولت، ضمن انتقاد از بازی با کلمات گفت: «واقعا با نفوذ مبارزه کنیم، با کلمه نفوذ بازی نکنیم. بازی با کلمات به ضرر کشور است، به ضرر وحدت ملی است. رهبری انقلاب تعلق به تمام جناح ها دارد، تعلق به تمام ملت دارد. مال جناح خاصی نیست، مال گروه خاصی نیست، مال نهاد خاصی نیست.. امیدوارم همه جناح ها، همه نهادها، به این نکات توجه داشته باشند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت دو روزنامه نگار در تهران

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است