وزیر خارجه یونان: مهاجران در ترکیه مهار شوند

وزیر خارجه یونان: مهاجران در ترکیه مهار شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرز اسلوونی با اتریش روز پنجشنبه نیز شاهد هرج و مرج ناشی از هجوم هزاران مهاجری بود که بی توجه به پلیس و نظامیان و به هر طریق ممکن درصدد عبور از نرده

آگهی

مرز اسلوونی با اتریش روز پنجشنبه نیز شاهد هرج و مرج ناشی از هجوم هزاران مهاجری بود که بی توجه به پلیس و نظامیان و به هر طریق ممکن درصدد عبور از نرده ها و رساندن خود به خاک اتریش بودند.

این در حالی است که هوا سردتر می شود و استقبال دولت های اروپایی از ده ها هزار مهاجر و پناهجوی آفریقایی و آسیایی هم سردتر می شود و آن گرمی روزهای اول را ندارد.

دولت اتریش می گوید برای کنترل مهاجران به فکر ایجاد موانع محدود در مرز اشپیلفید این کشور با اسلوونی است، موانعی موقتی که وین می گوید قابل قیاس با موانع مرزهای مجارستان نخواهد بود.

همزمان، فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان در دیدار با همتای یونانی خود گفت سیاست ها، روش ها و استانداردهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مواجه با بحران مهاجرت باید مشترک بوده و هر کدام از اعضای اتحادیه با تقسیم مسئولیت، بار قسمتی از بحران را به دوش بکشند.

نیکوس کوتزیاس، وزیر امور خارجه یونان اما چاره را در مهار مهاجران در ترکیه و پیش از رسیدن آنان به یونان و اتحادیه اروپا دانست.

در دو حادثه جداگانه واژگونی دو قایق حامل مهاجران در روز چهارشنبه در آب های دو جزیرۀ لزبوس و ساموس یونان دست کم ۱۵ مهاجری که اغلب آنها کودک بودند جان باختند و ۳۸ نفر ناپدید شدند اما ۲۴۲ مهاجر و پناهجو نجات داده شدند.

واژگونی قایقی در آنسوی دریای مدیترانه نیز چهار کشته برجای گذاشت و ۳۹ نفر مفقود شدند. پانزده مهاجر اما نجات داده شده و وارد بندر مالاگا اسپانیا شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تسریع کشورهای بالکان در انتقال مهاجران به مرز اتریش

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

آیا آنلاین شدن روند درخواست ویزای شنگن به نفع متقاضیان سفر به اروپا خواهد بود؟