اتریش می گوید «موانع تکنیکی» در مرزهای خود ایجاد می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اتریش می گوید «موانع تکنیکی» در مرزهای خود ایجاد می کند

اتریش از قصد خود برای ایجاد موانع مرزی میان این کشور و اسلوونی خبر می دهد. مقامات اتریش می گویند این موانع «تکنیکی» هستند و به منظور هدایت و کنترل ورود هزاران مهاجری که قصد ورود به این کشور را دارند، ایجاد خواهد شد.

جوآنا میک لایتنر، وزیر کشور اتریش در بازدید از یک اردوگاه موقت اتریش می گوید: «وضعیت در اینجا دائم در حال تغییر است و روزانه بین سه تا هشت هزار نفر از مرز می گذرند اما باید خودمان را برای ورود روزانه حتی ۱۲۰۰۰ نفر آماده کنیم.»

به گزارش خبرگزاری اتریش، وزیر کشور بر لزوم اقدامات و ایجاد موانع ویژه تاکید اما به تاریخ اجرای این تصمیمات اشاره ای نکرده است.

اتریش از سوی مقامات برخی از مناطق آلمان از جمله ایالت بایرن به دلیل عدم موفقیت در جلوگیری از ورود مهاجران به جنوب آلمان مورد انتقاد قرار گرفته است. این ایالت به دلیل نزدیکی با اتریش یکی از مقصدهای مهاجرانی است که پس از عبور از اتریش وارد آلمان می شوند. تنها در روز دوشنبه بیست و ششم نوامبر، پلیس بایرن ورود ۱۱۰۰۰ پناهجو را به این منطقه ثبت کرده است.

همزمان با ادامۀ ورود خیل مهاجران، آلمان روز سه شنبه ۸۳ نفر از پناهجویان کوزوویی را به شهر پریشتینا بازگرداند. این نخستین گروه از متقاضیان پناهندگی در آلمان است که از زمان تصویب برنامه های جدید مهاجرتی برلین از این کشور اخراج می شوند.

شمار پناهجویانی که طی ماههای اخیر از شرق اروپا وارد این قاره شده اند، بیش از ۶۸۰ هزار نفر گزارش می شود.