Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسلوونی از این پس پناهجویان را مستقیما به اتریش منتقل می کند

اسلوونی از این پس پناهجویان را مستقیما به اتریش منتقل می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اسلوونی سیستم جدیدی را برای انتقال پناهجویان به اتریش به جریان انداخته است. هدف از این برنامۀ جدید ممانعت از استقرار این پناهجویان در خاک اسلوونی و

آگهی

اسلوونی سیستم جدیدی را برای انتقال پناهجویان به اتریش به جریان انداخته است. هدف از این برنامۀ جدید ممانعت از استقرار این پناهجویان در خاک اسلوونی و انتقال آنها مستقیما از مرز کرواسی به اتریش است.

هزاران پناهجویی که بعد از روزها تجمع در پشت مرزهای اسلوونی توانسته اند وارد این کشور شوند، تاکنون هزاران کیلومتر راه را با هر وسیلۀ ممکن طی می کنند تا وارد اتریش شوند.

یکی از این مهاجران که حسن نام دارد و در سوریه وکیل بوده است، امیدوار است یک روز جنگ در کشورش تمام شود. حسن که در رقه وکیل بود، پس از تصرف این شهر توسط داعش از آنجا گریخته و حالا در راه اتریش است. می گوید: «کاری که آنها [داعش] می کند ربطی با اسلام و شریعت ندارد، من می خواهم زبان یاد بگیرم و با وکلای اتریش دیدار کنم شاید آنها به من کمک کنند. بعد از جنگ دوباره به سوریه برمی گردم.»

پدر و مادر حسن در رقعه مانده اند و وی به همراه دوستانش راه مهاجرت را برگزیده است.

پناهجویانی مثل حسن کم نیستند. آنها راه زیادی را برای رسیدن به اینجا طی کرده اند اما در هر کشوری آنها را به آنسوی مرزها کشور دیگر هدایت یا منتقل کرده اند.

طبق سیستم جدید اسلوونی، از این پس این مهاجران از مرز کرواسی سوار بر قطار به مرکز ثبت نام منطقۀ «دوبووا» منتقل خواهند شد و بعد از ثبت نام، دوباره سوار بر قطار به مرز اتریش منتقل می شوند.

در صورتیکه اتریش این مهاجران را نپذیرد، آنها با همان قطار مستقیما از مرز اتریش به کرواسی پس فرستاده می شوند بدون اینکه در خاک اسلوونی توقف کنند.

اسلوونی در حالی این برنامۀ جدید انتقال مهاجران را به اجرا گذاشته است که در نشست روز یکشنبه با حضور برخی از رهبران کشورهای اروپایی و بالکان، از کشورها خواسته شد از اقدامات یکجانبه خودداری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند

نگرانی اتحادیه اروپا از فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین؛ بورل قطعنامه کنست اسرائیل را محکوم کرد

ریاست دوباره «اورزولا فن‌ در لاین» بر کمیسیون اتحادیه اروپا با وعده و طرح دفاعی‌تر کردن اروپا