Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اردوغان: داعش٬ شبه نظامیان کرد و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه در انفجارهای آنکارا دست دارند

اردوغان: داعش٬ شبه نظامیان کرد و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه در انفجارهای آنکارا دست دارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهوری ترکیه در تازه ترین اظهاراتش داعش٬ شبه نظامیان کرد و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه را به دست داشتن در بمگذاری های انتحاری

آگهی

رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهوری ترکیه در تازه ترین اظهاراتش داعش٬ شبه نظامیان کرد و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه را به دست داشتن در بمگذاری های انتحاری پانزده روز پیش در آنکارا متهم کرد.

او با تروریستی خواندن این حمله، آن را کار مشترک داعش٬ پ کا کا و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه خواند و گفت: «سازمان تروریستی حزب اتحاد دموکراتیک در شمال سوریه هم در آن نقش داشته است. آنها با یکدیگر این حمله را طراحی کرده اند.»

پیش تر یک دادگاه در ترکیه چهار نفر را به ظن دست داشتن در دو بمگذاری انتحاری آنکار که ۱۰۲ کشته و بیش از ۲۴۰ زخمی برجای گذاشت بازداشت کرد. دوازه مظنون دیگر هم در ارتباط با مرگبارترین حملات صورت گرفته در ترکیه تحت نظر هستند.

این انفجارها در اوایل اکتبر و در جریان راهپیمایی «صلح و دموکراسی» و کمتر از سه هفته مانده به انتخابات پارلمانی در ترکیه روی داد. مخالفان دولت، حزب حاکم را متهم کرده اند که با دامن زدن به خشونتها علیه حزب کارگران کردستان ترکیه، پ کا کا، تلاش می کند تا در آستانه انتخابات با امنیتی کردن فضا، آرای بیشتری به دست آورد.

رییس جمهوری ترکیه در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با بحران سوریه افزود که نشانه های روشنی حکایت از آن دارد که با افزایش حملات به شهر حلب در سوریه موج جدیدی از مهاجرت آغاز شده است.

آقای اردوغان در این اظهارات بار دیگر متحدان غربی را به تجهیز و آموزش شورشیان و ایجاد منطقه امن برای محافظت از غیرنظامیان آواره فراخواند. پیشنهادی که چندان با استقبال غرب روبرو نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد

شهردار استانبول و رقیب اردوغان حماس را «گروه تروریستی» خواند