فرانسه: وضعیت پناهجویان در بندر کاله «انسانی» می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانسه: وضعیت پناهجویان در بندر کاله «انسانی» می شود

دولت فرانسه می گوید وضعیت پناهجویان در بندر کاله به زودی بهبود خواهد یافت و کنترل مرزی افزایش خواهد یافت.

فرانسه از اعزام۴۶۰ مامور پلیس به بندر کاله در شمال این کشور برای مقابله با مهاجرت های غیرقانونی خبر داد. این کشورهمچنین به منظور بهبود وضعیت بحرانی مهاجران این بندر در نظر دارد ظرفیت سکونتگاه زنان و کودکان ‍پناهجو را از ۲۰۰ به ۴۰۰ نفر افزایش دهد.

برنارد کازنو٬ وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه ضمن رد انتقادهای صورت گرفته از دولت در زمینه وضعیت بحرانی مهاجران در بندر کاله گفت: « با وضعیت کنونی مهاجرت٬ کنترل امنیت مرزی تنها اقدام مسئولانه برای حل این بحران است. باید در نظر داشت که اگر مرز فرانسه-بریتانیا کنترل نشود در آنصورت با هجوم غیرقابل کنترل مهاجران روبرو خواهیم شد.»

این تصمیم در حالی گرفته شده که ۸۰۰ تن از روشنفکران و چهره های هنری٬ فرهنگی و ورزشی فرانسه با انتقاد از وضعیت بحرانی پناهجویان در بندر کاله خواستار اقدام فوری دولت شده اند.

بندر کاله در شمال فرانسه آخرین نقطه امید پناهجویانی است که با سودای رفتن به بریتانیا موانع زیادی را پشت سر گذاشته و خود را به چند قدمی آن رسانده اند.

نزدیک به شش هزار پناهجوی عمدتا عراقی٬ سودانی و اریتره ای که در بندر کاله گرفتار شده اند، روز و شب را با کمترین امکانات و در وضعیتی اسفبار می گذرانند.